Заступник Постійної Представниці взяв участь у публічній дискусії “Крим 2014 vs Крим 2023: ретроспектива і погляд в майбутнє

Заступник Постійної Представниці Денис Чистіков взяв участь у публічній дискусії, організованій Українським кризовим медіа-центром, на тему “Крим 2014 vs Крим 2023: ретроспектива і погляд в майбутнє”.

Разом учасники дискусії обговорювали питання недостатньої реакції світу на події 2014 року та окупацію Криму, порушення прав українців та представників корінного кримськотатарського народу з боку росії, а також перспективи України щодо деокупації та реінтеграції півострова.

“Світ, на жаль, не зробив висновків з агресивних дій рф на території Грузії у 2008 році та недостатньо відреагував на продовження цієї агресії, але вже на території України. На жаль, вагому міжнародну підтримку ми почали отримувати лише після початку повномасштабного вторгнення, коли стало зрозуміло, що росія загрожує не лише територіальній цілісності Української держави, а й безпеці у всьому світі”, – зазначив Денис Чистіков.

Заступник Постійної Представниці також зауважив, що більшість своїх репресій країна-терористка застосовує щодо кримськотатарського народу на окупованому півострові: злочинна мобілізація, спрямована на киримли, незаконні вироки на підґрунті віросповідання, знищення культурної спадщини корінного народу, масові незаконні затримання, а також катування у СІЗО.

Пан Чистіков ще раз нагадав тезу Президента України про те, що Україна звільнятиме Крим тим шляхом, який обере сама, хоча ще до початку повномасштабного вторгнення Українська держава розглядала лише дипломатичний шлях. Позицію Володимира Зеленського підтримують також і міжнародні партнери, які продовжують надавати Україні необхідну допомогу для звільнення її території.

Разом з паном Чистіковим у дискусії взяли участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та український історик, представник Крайової Ради Українців Криму. Модерував дискусію вчений секретар Українського комітету славістів і письменник Ігор Стамбол.