Владислав Єсипенко став лауретаом Національної премії України за захист свободи слова

Секретаріат Національної спілки журналістів України присудив Національну премію за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка засудженому в окупованому Криму позаштатному журналістові “Крим.Реалії” Владиславу Єсипенку.

«Владислав Єсипенко зробив дуже велику справу: коли з Криму витіснили всіх професійних журналістів, коли там закривалися всі незалежні телеканали, а українським журналістам заборонили в’їзд до Криму, він наважився приїжджати до Криму та робити звідти правдиві репортажі. Це дозволяло хоч певною мірою забезпечувати окупованому Криму свободу слова», — розповідає кримський журналіст, секретар НСЖУ Микола Семена.

Позаштатний журналіст “Радіо Свобода” Владислав Єсипенко висвітлював соціальну та екологічну проблематику окупованого півострова, знімав опитування мешканців. Співробітники фсб затримали його 10 березня 2021 року за звинуваченням у нібито збиранні інформації «в інтересах спецслужб України» та зберіганні «саморобного вибухового пристрою» в автомобілі. На засіданні суду в окупованому Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав заявив про катування з боку окупаційних спецслужб. 16 лютого так званий «Сімферопольський районний суд» незаконно засудив Єсипенка до 6 років колонії загального режиму і штрафу у 110 тис. рублів. 18 серпня «апеляційний суд» засудив журналіста до 5 років позбавлення волі, проте захист подаватиме касаційну скаргу та проситиме про умовно-дострокове звільнення Єсипенка.