Суд в рф засудив громадянського журналіста з Криму Ернеса Аметова до 11 років колонії суворого режиму

 

У російському Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд 29 грудня засудив громадянського журналіста з окупованого Криму Ернеса Аметова до 11 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за сфабрикованою фсб «справою кримських мусульман».

‍Крім того, після звільнення Аметову протягом року буде заборонено залишати територію окупованого Криму, організовувати публічні заходи та брати участь у них, змінювати місце проживання і перебування без згоди фсвп рф, залишати будинок із 22-ї до 6-ї години. Також він буде зобов’язаний з’являтися до зазначеного органу 2 рази на місяць для реєстрації.

“Я вірянин і приймаю свою долю. Я хочу сказати, що якби те, що відбувається тут, було б не до вподоби Господу — цього б не відбувалося. Значить така його воля. Я підкоряюся, будь-який Твій вирок буде справедливим. Але я відкидаю ті неправдиві звинувачення, які пролилися на мене, і хочу сказати: сьогодні ви вершите свій суд, а Господь нехай вершить свій. Дякую”, – заявив Аметов після винесення незаконного вироку.

Раніше, 27 грудня, російське обвинувачення вимагало для Ернеса Аметова покарання у вигляді 18 років та 6 місяців позбавлення волі.

Вперше Ернеса Аметова заарештували 11 жовтня 2017 року разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір’яєвим та Меметом Бєляловим після обшуків у окупованому Криму. Три роки слідства та судових розглядів кримський мусульманин провів у слідчих ізоляторах окупованого Криму та Ростова-на-Дону.

У 2020 році його виправдали та звільнили у залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не лише в окупованому Криму, а й на території рф. Однак у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.

11 квітня справа надійшла знову до Південного окружного військового суду, Ернес Аметов добровільно прибув на попереднє слухання з повторного розгляду. Суддя Олексій Магомадов ухвалив взяти його під варту на 2 місяці. Російська прокуратура обвинуватила Аметова в участі у терористичній організації та спробі державного перевороту у окупованому Криму. Він заперечував свою належність до осудних злочинів ще на попередньому розгляді.

Держава-терорист продовжує порушувати права людини в окупованому Криму, незаконно переслідуючи та утримуючи громадян України. Представництво засуджує та не визнає злочинний вирок проти представника кримськотатарського народу Ернеса Аметова. Він, як і інші незаконно ув’язненні росією, має бути звільнений.

Свобода та безпека наших людей можлива лише після деокупації Кримського півострова!