рф розпочала вже 16-ту протизаконну призовну кампанію в окупованому Криму

З 2015 року у тимчасово окупованому Криму пройшло 15 незаконних призовних кампаній, у рамках яких на службу до збройних сил держави-окупанта рф було призвано близько 36 тисяч жителів окупованого Криму.

Зараз стартує чергова, уже 16-та незаконна призовна кампанія, яка разом із злочинною “частковою” мобілізацією є грубим порушенням ст. 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни – тобто є воєнним злочином.

З 2015 року до окупаційних судів надійшло 399 кримінальних проваджень за ст. 328 КК рф щодо осіб, які ухиляються від призову на військову службу — 89 таких проваджень (22%) надійшли після 24 лютого. За весь час винесено 289 вироків, ще 25 справ перебувають на стадії розгляду. Незаконний вирок був скасований під час апеляції лише у 5 випадках. “Рекордсменом” з розгляду справ за ухилення від служби в зс рф поки що є окупаційний суд Севастополя — 79 проваджень, з яких у 45 випадках виносився обвинувальний вирок.

Окупаційні адміністрації Криму вже заявили про свої плани — призвати до армії рф щонайменше 3 тисячі мешканців окупованого Криму, які, за твердженням окупаційної адміністрації, не будуть залучені до так званої “спеціальної військової операції”. Проте, як показали події після 24 лютого, росія активно використовує незаконно призваних строковиків у війні проти України, зокрема про це свідчать події навколо ліквідованого крейсера “москва”.

Крім того, очільники окупаційних адміністрацій не припиняють наголошувати, що строковики після трьох місяців служби мають можливість нібито “за власним бажанням” підписати контракт.

❗️ Україна вже 9 рік наголошує на цих і багатьох інших злочинах росії всупереч усім нормам міжнародного права, а події останніх місяців зірвали з окупантів усі маски — доказів зараз більш ніж достатньо для чіткої та беззаперечної відповіді міжнародної спільноти, без жодних загравань із агресором, який лише обертає на свою користь будь-які зволікання.