Представництво обговорило напрацювання щодо першочергових кроків держави після деокупації Криму із представниками Нацполіції, СБУ та прокуратури автономії

У Представництві відбулася презентація напрацювань робочої групи “Деокупований Крим: першочергові кроки держави” для представників Прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Головного управління СБУ в АР Крим, а також Головного управління Національної поліції в АР Крим. Нам було важливо почути їхні думки з приводу напрацювань і проконсультуватися щодо висвітлення та комунікування розроблених пропозицій плану дій для Української держави після деокупації Кримського півострова.

Під час зустрічі команда Представництва презентувала та обговорила наступні напрямки роботи на деокупованій території Криму: відновлення публічної адміністрації та кадрове забезпечення, амністія та люстрація, притягнення до відповідальності за міжнародні злочини та злочини національної безпеки внаслідок окупації, питання права власності, верифікація документів і рішень окупаційних судів, громадянство рф на території деокупованого Криму, а також гуманітарна політика і демілітаризація освітньої та культурної сфер.

Учасники зустрічі відзначили ґрунтовність проробленої роботи та значну кількість питань, які треба буде додатково опрацювати. Особливу увагу привернуло питання формування кадрового резерву для деокупованого Криму, адже лише для забезпечення діяльності органів досудового розслідування, прокуратури та судів необхідно більше десяти тисяч людей, яких держава має шукати та готувати до роботи вже зараз.

Окремо також обговорили те, що для забезпечення відновлення правової системи важливо визначити механізми запуску роботи судів.

Щиро вдячні нашим колегам, які долучилися до цього важливого обговорення! Продовжуємо працювати задля якомога швидшої деокупації та безпечної, ефективної реінтеграції українського Криму.

Разом переможемо!