Постійна Представниця відвідала Туреччину з офіційним візитом

 

🇹🇷🇺🇦 Постійна Представниця Таміла Ташева в рамках свого візиту до Турецької Республіки взяла участь у заходах Днів Криму в Туреччині, а також провела низку важливих зустрічей із представниками адміністрації президента Туреччини, турецького уряду, Великих національних зборів Туреччини, а також академічної спільноти, урядових агенцій, які підтримують культурні та гуманітарні проєкти, Українською спілкою в Анкарі та представниками Генерального центру товариств культури та взаємодопомоги кримських тюрків. Усього в рамках візиту відбулося 11 зустрічей та 4 публічних заходи.

Під час двосторонніх зустрічей Таміла Ташева дякувала Туреччині за допомогу Україні у протистоянні російській агресії, а також у подоланні її наслідків, а саме за: гуманітарну та політичну підтримку України, посередництво Туреччини у переговорах щодо звільнення полонених бійців з “Азовсталі”, за підтримку “Зернової ініціативи”, за позицію з підтримки резолюцій, що важливі для України на рівні ООН та ОБСЄ.

Під час перемовин Турецька сторона запевнила, що:

🌿 продовжить підтримувати територіальну цілісність України на міжнародному рівні, зокрема, на рівні ООН та ОБСЄ;

🌿 сприятиме звільненню незаконно ув’язнених громадян України в окупованому Криму;

🌿 сприятиме реалізації проєктів по збереженню кримськотатарської ідентичності на півострові вже зараз до його деокупації та, звісно ж, після;

🌿 продовжить підтримувати діяльність Кримської платформи й надалі на різних рівнях – як урядовому, так і парламентському.

У рамках як публічних заходів, так і двосторонніх зустрічей Таміла Ташева говорила також про першочергові кроки України після деокупації Криму, економічне відновлення півострова та про важливу роль міжнародних партнерів у цьому процесі. Вона закликала Туреччину вже зараз долучатися до проєктів з реінтеграції півострова, зокрема, в питаннях розбудови інституту гостинності та відповідній підготовці кадрів.

Також представники академічної спільноти Турецької Республіки підтримали ініціативу з популяризації вивчення історії та культури України та її корінних народів у Туреччині, а туристичні бізнес-асоціації висловили бажання сприяти відновленню двостороннього туризму між Україною та Турецькою Республікою.

Представництво висловлює подяку Посольству України в Анкарі та Генеральному консульству України в Стамбулі за організацію насиченої програми та сприяння у здійсненні візиту, а також дякує Кримському дому та Кримській родині за організацію Днів Криму в Туреччині та активну діяльність із підтримки наших тимчасово переміщених співгромадян.