​​Особи, позбавлені особистої свободи через збройну агресію проти України, будуть захищені

Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за Законопроєкт «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей». За – 328 голосів!

Законопроєкт був поданий Президентом України Володимиром Зеленським і визначений ним як невідкладний.

Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич зазначив: “Це важливий день для багатьох, а особливо для родин бранців Кремля. Попереду друге читання, робота над поправками, але важливий фундамент закладено…”

Законопроєкт №6104 покликаний створити законодавчі механізми для соціального та правового захисту осіб, які втратили свободу внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх родин.

Він містить чіткий список суб’єктів, які можуть вважатися такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України. Умовно їх можна визначити як:

🔹  військові, які потрапили в полон (громадяни України, які були позбавлені свободи державою-агресором, її органами у зв’язку із захистом ними державного суверенітету України, її незалежності, територіальної цілісності);

🔹  цивільні заручники (громадяни України, які були позбавлені свободи для шантажу України, іншої держави, міжнародних організацій, юридичних або фізичних осіб);

🔹  ув’язнені з політичних причин (громадяни України, які були позбавлені волі державою-агресором, її органами у зв’язку з веденням цими громадянами діяльності, спрямованої на вираження проукраїнських поглядів, цінностей, позицій, а також за їхню професійну, громадську, політичну чи правозахисну діяльність).

Серед іншого, закон передбачає створення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок агресії проти України, а також визначає її повноваження. Зокрема, Комісії надається право подання запитів з метою отримання, перевірки або уточнення інформації, необхідної для ухвалення обґрунтованого рішення зі вказаного питання.

Дякуємо Президенту України Володимиру Зеленському та всім, хто брав участь у розробці цього законопроєкту.

І дякуємо народним депутатам за підтримку!