Оперативна інформація щодо ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь станом на 31 жовтня 2022 року

ГОЛОВНІ ТЕМИ:

Окупаційний суд селища Совєтське 26 жовтня незаконно засудив громадянина України Азізу Файзуллаєву до 3 років позбавлення волі за нібито підпал окупаційної адміністрації села Пушкіне — https://cutt.ly/5NEQh7y.
Окупанти продовжують практику кримінального переслідування наших громадян в окупованому Криму за участь у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана. 25 жовтня Рустемові Гугуріку винесли незаконний вирок у вигляді 8,5 років позбавлення волі — https://cutt.ly/hNEWpMs.
Окупаційні адміністрації Криму збираються «націоналізувати» майно, яке належить громадянам України, зокрема «Новацентр», Бахчисарайський цементний завод, «Альмінський комбінат будівельних матеріалів».

Окупаційне “керівництво” заповіднику Херсонес Таврійський продовжує нищити унікальний заповідник: там облаштовують металеві та дерев’яні конструкції для оглядових майданчиків, а сам Херсонес хочуть перетворити на “парк культури й відпочинку”

Мілітаризація Кримського півострова

Термін закриття сімферопольського аеропорту для цивільної авіації триває – до 3 листопада 2022 року. Аеропорт в окупованому Сімферополі не працює для цивільної авіації з 24 лютого, з того дня призупинення його роботи продовжують щотижня.
В окупованому Криму до 7 листопада 2022 року діє “жовтий рівень” терористичної загрози, а в окупованому Севастополі – до 12 листопада.
У різних частинах окупованого Криму мешканці щодня продовжують фіксувати активність російських військових літаків, які, ймовірно, стріляють ракетами по містах України.
Жителі окупованого Криму щодня повідомляють нас про запуски російських ракет із акваторії Чорного моря – усі ці снаряди летять у бік українських міст.
Балаклавську ТЕС у Севастополі атакував безпілотник — принаймні, саме так заявили окупанти. У результаті балаклавської “бавовни” запалав один із трансформаторів, який “не працював і був на профілактиці”.
Вночі та вранці 29 жовтня Севастополь продовжив розквітати “бавовною” — російські кораблі у Севастопольській бухті були “вражені безпілотниками”. Після цього окупанти закрили водну переправу.
Вночі 30 жовтня також спалахнула пожежа на території парку санаторія міноборони рф в окупованій Ялті.
Російська пропагандистка Світлана Бабаєва загинула “внаслідок нещасного випадку”, коли знімала стрільбу на навчально-тренувальному полігоні в окупованому Криму.

Злочинна мобілізація
Станом на 31 жовтня 2022 року в окупованому Криму вже відбулися поховання щонайменше 191 солдатів російської армії. 101 із них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація доповнюється.
Окупанти заявили про завершення роздачі повісток у рамках примусової мобілізації — звісно ж, адже з 1 листопада вони розпочнуть в окупованому Криму вже 16-ий незаконний призов, і повістки будуть з трошки іншим підписом! Звертаємо увагу співгромадян, що наша інструкція про уникнення мобілізації актуальна в обох випадках: https://cutt.ly/vVIJLiQ.
Незаконна мобілізація активно триває, попри заяви окупантів, зокрема нам відомо про 15 осіб мобілізованих цього тижня в окупованій Алушті.
За інформацією Генштабу, основне залучення незаконно мобілізованих у зоні бойових дій очікується через 1,5-2 тижні: частиною доукомплектують російські підрозділи з найбільшими втратами, також будуть сформовані нові підрозділи ворога.

Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі
Очільники окупаційних адміністрацій продовжують спроби заглушити суспільне невдоволення своїми гучними заявами про нібито добровільність вибору мешканців окупованого Криму брати участь у війні проти власної ж країни.
аксьонов продовжує свої панічні заяви, особливо його стурбувало визнання Польщею російського режиму терористичним і заклик Президента України до підтримки, зокрема збройної, з боку Ізраїлю.
Також керівник окупаційної адміністрації Криму не припиняє свої поїздки до тимчасово непідконтрольних районів Херсонщини та Запоріжжя: цього тижня він відвідав переправу через Дніпро та заявив, що переправа “вже пуста, бо евакуація населення на лівий берег і на росію завершена”.

Публікації окупаційних медіа
Пропаганда окупаційних медіа продовжує виправдовувати війну рф проти України, зокрема обстріли цивільних та енергетичних об’єктів.
Цього тижня помічені пропагандистські наративи щодо пільг російським військовим за участь у війні, а також щодо так званого працевлаштування медиків у кримських лікарнях із тимчасово непідконтрольних районів Запорізької, Донецької, Херсонської та Луганської областей.

Суспільні настрої
Нагадуємо співгромадянам про чат-бот “Разом”, який запустили активісти руху опору “Жовта стрічка”: смартфон — ваша зброя! Передавайте інформацію про окупантів — https://t.me/zhovta_strichka_bot.
Жителі тимчасово окупованого Криму продовжують свій спротив окупації всіма можливими засобами: де-не-де можна помітити український прапор за вікном квартири в Алушті, малюнки українських тризубів на будинках, написи “Україна переможе”, листівки “Володимир хрестився, вовочка украл, Володимир поверне. Крим це Україна” на набережних Севастополя тощо.
Хакери знову зламали російські канали в окупованому Криму — замість чергової порції антиукраїнської пропаганди наші співгромадяни мали змогу побачити унікальні кадри палання російських військових кораблів у бухті Севастополя.
Також продовжує спротив “Жовта стрічка”: на вулицях Феодосії, Ялти, Севастополя, Євпаторії та Сімферополя з’явилися жовті стрічки, написи “ї переможе z” та нові листівки “(карта Криму) Твій час настав”, “Сімферополь/Євпаторія/Ялта — українське місто”.
До Представництва продовжують надходити запити від громадян України, які хочуть тимчасово залишити територію Кримського півострова та повідомляють про неможливість терпіти окупацію й тотальну пропаганду. Нагадуємо! Представництво підготувало інструкцію про те, як виїхати з тимчасово окупованого Криму – https://cutt.ly/YV8zdBz.

 

❗️ Ми дякуємо свідомим українським громадянам в окупованому Криму за оперативні повідомлення про ситуацію на Кримському півострові, зокрема щодо соціально-економічної ситуації, пересування військ рф, руху спротиву окупації тощо. Детальну інформацію повідомляйте на емейл Відділу інформаційного забезпечення Представництва:


Слава Україні!