Оперативна інформація щодо ситуації на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь станом на 5 вересня 2022 року

ГОЛОВНІ ТЕМИ:

Окупаційна адміністрація, з метою мілітарного впливу на дітей, видала указ провести так звані класні години в навчальних закладах за наступними темами: для учнів початкової школи – “герої спецоперації”, для учнів 5-7 класів – “друзі та вороги російської федерації”, для учнів 8-9 класів – “лнр, днр, Крим, Херсон – це росія”, а для учнів 10-11 класів – “Є така професія – вітчизну захищати! Переваги контрактної служби в зс рф”.

На території тимчасово окупованого Криму почалися раптові перевірки цивільного населення: окупанти можуть зупинити людину серед вулиці, перевірити сумку та вміст телефону, подивитися на кого людина підписана в мережі та які відео дивиться на YouTube. Закликаємо наших громадян бути обережними.

За інформацією з відкритих джерел, мешканця тимчасово окупованої Керчі притягли до кримінальної відповідальності за відмову проходити військову службу в армії рф.

Мілітаризація Кримського півострова

Термін закриття сімферопольського аеропорту для цивільної авіації знову продовжили – до 10 вересня 2022 року. Аеропорт в окупованому Сімферополі не працює ля цивільної авіації з 24 лютого – з того дня, призупинення його роботи продовжують щотижня.

В окупованому Криму до 8 вересня 2022 року діє “жовтий рівень” терористичної загрози, а в окупованому Севастополі – до 13 вересня.

У різних частинах окупованого Кримського півострова мешканці продовжують фіксувати активність військових літаків, які, ймовірно, стріляють ракетами по містах материкової України. Також активність російської авіації пов’язана з посиленою охороною незаконного кримського мосту.

військкомати московської та ленінградської областей, москви та санкт-петербургу, отримали вказівки щодо масового призову на військову службу місцевих жителів для “оборони” окупованого Криму.

Місцеві жителі повідомляють, що окупанти на території Криму регулярно перекривають певні транспортні вузли, зокрема незаконно збудований кримський міст і трасу “таврида”.

На відео в відкритих джерелах на незаконному кримському мосту помічена чергова колона військової техніки рф.
Також через кримський міст рф перекидає особовий склад: на відео в мережі видно десять автомобілів, з них сім із особовим складом так званих “добровольчих батальйонів БАРС” і ще три з пальним.

Прихована мобілізація
Станом на 5 вересня 2022 року в окупованому Криму вже відбулися поховання щонайменше 145 солдатів російської армії. 71 із них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація доповнюється.

Окупаційні медіа повідомили, що понад 1200 мешканців тимчасово окупованого Криму відправилися на війну рф проти України нібито “добровільно”. росія знову порушує норми міжнародного права – змушує жителів окупованої території воювати проти власної держави.

генштаб зс рф підтримав ініціативу керівника Військового училища імені Нахімова про формування морського стрілкового полку на базі закладу – цей полк планують створити нібито для оборони окупованого півострова. Уже розроблена відповідна директива, полк збираються ввести до складу армії рф. Щоправда, очолювати роти та взводи полку поки що нікому: офіцери та викладачі закладу пишуть заяви про відмову йти на фронт і просять перевести їх в інші військові навчальні заклади.

Нагадуємо❗️ Представництво підготувало детальну інструкцію: Як громадяни України з окупованого Криму, яких незаконно мобілізували до армії рф, можуть здатися у полон, зберегти цим своє життя та не виконувати злочинних наказів. https://cutt.ly/kGwi8hb

Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі

Очільник окупаційної адміністрації Севастополя знову незаконно їздив у навчальні заклади та дитсадки тимчасово непідконтрольних Мелітополя та Старобільська: із Севастополя туди привезли російські символіку та підручники, щоб змалку просувати українським дітям пропагандистські наративи.

Цьогоріч за парти кримських шкіл окупанти можуть посадити близько 230 тисяч дітей, серед них також 2 тисячі школярів із ОРДЛО та інших непідконтрольних території України, на яких рф і підконтрольні їй окупаційні керівники планують чинити мілітарний вплив – https://cutt.ly/LCkS0sB.

Окупанти почали активно заявляти, що нібито у житлових багатоповерхівках перевірили всі підвальні приміщення, щоб ті могли слугувати укриттями для цивільного населення. За інформацією Представництва, більшість сховищ окупованого півострова непридатні до використання, чи просто завалені сміттям.

Публікації окупаційних медіа

Окупаційні медіа продовжують системно виправдовувати війну та вбивства цивільного населення, які скоює армія рф в Україні.

Російська пропаганда вчергове заплуталася: впродовж тижня окупаційні медіа регулярно повідомляли про роботу “ППО” та вибухи над воєнними об’єктами в окупованому Криму, але окупанти продовжують наполягати на так званій захищеності півострова.

Суспільні настрої

Кількість активістів руху “Жовта стрічка” більшає. Нові листівки розклеїли в окупованій Ялті: “Крим – це Україна. Не тільки з 1954, а завжди”.

Провід підпілля в окупованому Криму розповсюджує плакати з написом “Сімферополь готовий до деокупації”.
У Севастополі окупанти затримали та звинуватили в “дискредитації зс рф” чоловіка, який у своєму автомобілі співав гімн Українських Січових стрільців “Ой у лузі червона калина”.

Хакери зламали окупаційне «Радіо Крим» і ввімкнули в ефірі державний гімн України – його почули всюди, де працювало радіо.

Невідома людина кілька днів поспіль підпалювала легкові автомобілі в окупованому Криму: пошкоджено 5 автівок. Ані послання, ані слідів зловмисник не залишав, мотиви його невідомі.

На одній із кримських набережних люди відпочивали під українську пісню “Ой, смереко” у виконанні місцевого трубача: відео доступне в мережі.

До Представництва продовжують надходити запити від громадян України, які хочуть тимчасово залишити територію Кримського півострова та повідомляють про неможливість терпіти окупацію й тотальну пропаганду. Нагадуємо! Представництво підготувало інструкцію про те, як виїхати з тимчасово окупованого Криму. https://cutt.ly/yF5WjUq

❗️ Ми дякуємо свідомим українським громадянам в окупованому Криму за оперативні повідомлення про ситуацію на Кримському півострові, зокрема щодо соціально-економічної ситуації, пересування військ рф, руху спротиву окупації тощо.

Детальну інформацію повідомляйте на емейл Відділу інформаційного забезпечення Представництва:

Слава Україні!