Окупанти незаконно засудили до 10.5 років позбавлення волі політв’язня Аметхана Абдулвапова

Російський Південний окружний воєнний суд у ростові-на-дону виніс незаконний вирок політв’язню Аметхану Абдулвапову – 10.5 років позбавлення волі, 3 роки з яких чоловік має провести у в’язниці. Абдулвапова засудили за сфальсифікованою справою “кримських мусульман”.

Окрім цього, російський прокурор запросив для політв’язня 1 рік обмежень після закінчення строку його незаконного утримання: заборона виходити з дому вночі, відвідувати масові заходи та брати в них участь, виїжджати з Криму без дозволу чи змінювати місце проживання.

“Сторона захисту з цим вироком не згодна повністю. Ми вважаємо його незаконним і необґрунтованим, маємо намір оскаржити його в законному порядку в апеляційному суді”, — прокоментував вирок адвокат Рефат Юнус.

“Я не маю жодного зв’язку із тероризмом. Відпустіть мене із зали суду до моєї сім’ї, до моїх дітей”, — сказав Аметхан Абдулвапов у своєму останньому слові в суді.

Раніше, 9 лютого 2022 року відразу в кількох районах окупованого Криму окупаційні силовики провели обшуки в будинках кримських татар. Затримали чотирьох осіб, серед яких: Ансар Османов, Марлен Мустафаєв, Ернест Сейтосманов і Аметхан Абдулвапов. Усім чотирьом того ж дня було обрано запобіжний захід у вигляді утримання в сімферопольському СІЗО. Аметхану Абдулвапову інкримінували нібито “участь у терористичній організації”.

Звертаємо увагу правоохоронних органів України на чергове порушення прав і свобод громадянина України. Закликаємо міжнародну спільноту рішуче відреагувати на ці злочинні дії рф і посилити тиск на країну-агресорку.

Політично мотивовані переслідування, репресії та незаконні вироки на тимчасово окупованій території Криму повинні негайно припинитися, що неможливо без деокупації півострова.