Видання “Українська правда” опублікувало колонку Постійної Представниці “5 найрозповсюдженіших страхів кримчан щодо деокупації: розвінчуємо російські міфи”

Видання Українська правда опублікувало колонку Постійної Представниці “5 найрозповсюдженіших страхів кримчан щодо деокупації: розвінчуємо російські міфи”, в якій пані Ташева дала відповідь на кілька головних “тез”, якими РФ намагається відлякати громадян України від їхньої ж держави.

“Кожен цей страх, який Росія активно підживлює своєю пропагандою, має на меті відірвати наших громадян від їхньої держави не лише фізично, а й когнітивно. Це процес перетворення України в умовного “ворога”, якого треба боятися і з яким треба боротися зі зброєю в руках. Однак на кожен цей страх ми маємо конструктивну відповідь, яку необхідно вже зараз комунікувати, адже для деокупації півострова також дуже важлива підтримка місцевого населення”.

Читати: https://cutt.ly/B4Ex17E

 


ЄСПЛ призначив дату слухання у справі України проти рф щодо окупованого Криму

 Європейський суд з прав людини призначив дату слухання у міждержавній справі “Україна проти Росії” — про системні порушення прав людини, чим зловживають окупаційні адміністрації Криму з 2014 року.

ЄСПЛ визнав частково прийнятною заяву України про порушення Європейської конвенції з прав людини росією в окупованому Криму. Слухання у справі попередньо призначили на 8 листопада 2023 року.

На цьому засіданні Суд розгляне скарги, які вже визнані прийнятними, а також питання прийнятності та суті справи політичних в’язнів (№ 38334/18) і скарги засуджених за статтею 8 Конвенції (порушеної у справі no. 20958/14).

 Це ще один рішучий крок на шляху до притягнення до відповідальності росії за злочини окупації!

 Україна переможе!


Заява Представництва щодо знущання окупантів з політув’язненої Ірини Данилович

Незаконно ув’язнена громадянська журналістка Ірина Данилович оголосила сухе голодування через те, що окупаційна адміністрація СІЗО не забезпечує її необхідною медичною допомогою.

Про це Ірина повідомила у своїй заяві та розповіла, що вже 4 місяці страждає на проблеми зі слухом, її стан стрімко погіршується, а симптоми можуть свідчити про пережитий мікроінсульт.

Окупаційна суддя та начальник СІЗО знають про стан здоров’я Данилович, однак жінку продовжують возити з Сімферополя до Феодосії на ознайомлення з аудіоматеріалами так званої “справи”. Під час одного з таких перевезень Ірина щонайменше раз втратила свідомість, тому написала заяву з вимогою надати їй необхідне лікування та відтермінувати ознайомлення.

“Вимагаю припинити знущання наді мною та оголошую сухе голодування з 21.03.23, 08:00, до моменту організації мені діагностики та початку лікування, або ж до моменту моєї біологічної смерті”, — написала в заяві політув’язнена.

Не надавши медичної допомоги та необхідного обстеження політв’язням, окупанти вже замордували українських громадян Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова, які померли в російській в’язниці. Ігнорування хвороб незаконно ув’язнених і відмова забезпечити їхнє лікування є суворим порушенням норм гуманітарного права та прирівнюється до тортур!

Представництво обурене ставленням до громадянки України Ірини Данилович та вимагає від рф негайно звільнити громадянську журналістку. Звертаємо увагу правоохоронних органів України та Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на антигуманне ставлення до Ірини та порушення її основоположних прав і свобод.

Закликаємо міжнародну спільноту засудити дії рф і підконтрольних їй окупаційних адміністрацій Криму та продовжувати політико-дипломатичний тиск на країну-агресорку. Лише деокупація покладе край знущанням з громадян України та поверне мирне і вільне життя на тимчасово окупований Кримський півострів!


Постійна Представниця Таміла Ташева виступила на Міжнародному туристичному форумі “Туризм в Україні: виклики й відновлення”

Постійна Представниця Таміла Ташева виступила на Міжнародному туристичному форумі “Туризм в Україні: виклики й відновлення”.

Захід організував Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана за підтримки Міністерства освіти і науки України та Державного агентства розвитку туризму України.

Темами форуму стали: стратегічний план розвитку українського туризму у післявоєнний період, напрямки відновлення туризму та створення нового туристичного продукту, міжнародні та міжрегіональні зв’язки та співпраця щодо розвитку туризму в Україні. Зокрема, однією з найважливіших тем стала Стратегія відновлення Криму після його деокупації.

Пані Ташева розповіла про те, як окупація українського півострова відобразилася на туризмі: щороку зменшується кількість відкритих зон для відпочинку, найцінніші землі було віддано російським можновладцям. Зафіксовано низку випадків незаконного блокування доступу до моря, також відбувається забудова та руйнування унікального Фороського парку, приватизація володимиром путіним та його оточенням величезних територій на Південному узбережжі Криму.

Постійна Представниця більше розповіла про Стратегію відновлення, метою якої є зробити Крим відкритим для цивілізованого світу, енергетично незалежним, економічно розвиненим сучасним європейським курортом.

“Наша мета — трансформувати Крим у курорт цілорічного надання туристичних послуг, де у центрі — розважальна та культурно-історична інфраструктура, інтегрована в унікальні чорноморські ландшафти”, – підсумувала пані Ташева.

До заходу також доєдналися: провідні українські туроператори, готельєри, українські та закордонні науковці, що спеціалізуються на розробці туристичної продукції, менеджменту дестинацій та регіонального публічного управління.

Окупанти зумисно продовжують не надавати медичну допомогу Ірині Данилович, її стан щодня погіршується — нещодавно вона втратила свідомість

На даному етапі судилища незаконно ув’язнена Ірина Данилович повинна ознайомитися з матеріалами своєї сфабрикованої справи, для чого працівники СІЗО транспортували її до окупаційного суду у Феодосії — під час транспортування Ірина щонайменше один раз втратила свідомість.

За словами батька журналістки, Ірина просила перенести дату ознайомлення з матеріалами “справи” у зв’язку з поганим самопочуттям, однак окупанти їй відмовили. Оскільки в Сімферопольському СІЗО, де перебувала Ірина, медичної допомоги їй так і не надали, стан її здоров’я все більше погіршується.

За тиждень до етапування допущена до Данилович лікарка провела суто показовий огляд і не виписала жодного медичного висновку чи лікування громадянській журналістці, яка з жовтня 2022 року страждає на отит і має проблеми зі слухом. Окрім того, працівники СІЗО оформили документи про відсутність медичних перешкод для етапування Ірини попри гострий отит, часту втрату координації, зомління та погіршення загального стану здоров’я.

Ірина Данилович повідомила, що на знак протесту проти відвертих знущань над нею, вона має намір оголосити сухе голодування.

Про справу:

Ірина як медикиня вела соціальні мережі та колонки про захист прав медпрацівників і проблеми сфери охорони здоров’я в окупованому Криму. 29 квітня 2022 року працівники фсб провели незаконний обшук у будинку Данилович і викрали її дорогою з Коктебеля до Феодосії. Рідні 12 днів не знали ні про місцеперебування Ірини, ні про призначення можливих окупаційних судових засідань. Про висунуті Ірині підозри стало відомо аж 7 травня — “незаконні дії з вибуховими речовинами чи вибуховими пристроями”.

Окупаційний суд Феодосії влаштував протиправне судилище над Данилович. Над журналісткою чинили психологічний тиск і застосовували фізичну силу, про що Ірина повідомляла у листі – https://cutt.ly/VXO2SIm

. На досудовому засіданні окупаційна суддя Наталія Кулінська не задовольнила клопотання захисту про виключення низки неприпустимих доказів, отриманих під час незаконного утримання журналістки в підвалі фсб – https://cutt.ly/sX6aVL3

.


“Росія мілітаризувала окупований Крим та перетворила його на плацдарм для повномаштабного наступу на материкову частину України”,- Таміла Ташева для Nikkei

Японське медіа Nikkei, яке має редакції у США, Китаї та Азії, опублікувало інтерв’ю із Постійною Представницею Тамілою Ташевою про 9 років окупації Криму, мілітаризацію півострова, а також плани України щодо звільнення своєї території.

Повний матеріал мовою оригіналу: https://cutt.ly/b4zzvSj


Оперативна інформація щодо ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя станом на 20 березня 2023 року

⭕ГОЛОВНІ ТЕМИ:

📍Російський суд у ростові-на-дону виніс незаконний вирок кримському татарину Аметхану Абдулвапову – 10.5 років позбавлення волі за справою “кримських мусульман”.

📍Російські загарбники забрали кров з цивільних центрів переливання крові у тимчасово окупованому Севастополі для клінічного військового госпіталю. Медична криза на окупованому півострові загострюється. Про це заявив Центр національного спротиву.

📍17 березня окупанти викрали 29-річного кримського татарина Таїра Сайдаметова. Його місце перебування стало відоме лише сьогодні, його незаконно утримують у будівлі фсб в окупованому Сімферополі.

Мілітаризація Кримського півострова

📍Аеропорт у Сімферополі знову й досі закритий для цивільної авіації окупанта – з 24 лютого минулого року.

📍В окупованому Криму безстроково триває “жовтий рівень” терористичної загрози: у Севастополі, Армянську, Джанкої, Красноперекопську, Керчі, а також Джанкойському, Красноперекопському та Ленінському районах.

📍Мешканці окупованого Криму щодня продовжують фіксувати активність російських винищувачів, які, ймовірно, стріляють ракетами по містах України.

📍Жителі окупованого Криму щодня повідомляють нам про запуски російських ракет із акваторії Чорного моря – усі снаряди летять у бік українських міст.

📍Окупанти продовжують готуватися до “оборони” окупованого Криму: за останньою інформацією там розмістили близько 90 бойових літаків і 60 вертольотів.

📍Мешканці окупованого Сімферополя повідомляли про вибухи у місці розташування військової бази рф.

📍Окупанти повідомляють про “успішне” збиття безпілотника у Сакському районі окупованого Криму.

📍Мешканці окупованого півострова повідомляли про “роботу ппо” в районі Дергачі, Севастополь.

Злочинна мобілізація

📍Станом на 13 березня 2023 року в окупованому Криму вже відбулися поховання щонайменше 324 солдатів російської армії. 217 із них, ймовірно, були громадянами України. Кількість поховань може бути більшою, оскільки значна частина відбувається без висвітлення. Інформація доповнюється.

📍У відкритих джерелах з’явилася інформація, що окупанти почали проводити “перепис населення” в місцях проживання кримських татар, щоб далі роздавати повістки громадянам України.

📍Закликаємо наших громадян уникати незаконної служби в армії агресора: https://cutt.ly/vVIJLiQ

Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі

📍Президент рф путін нібито відвідав окупований Севастополь, щоб відкрити там дитячу школу мистецтв та центр “Корсунь”.

📍Окупанти готують списки співробітників для евакуації з Криму, а також списки майна лікарень, університетів тощо.

📍Школярі в окупованому Сімферополі почали проходити курси військової підготовки. На відео у відкритих джерелах дівчата збирають та розбирають автомат.

📍Окупаційні адміністрації повідомили, що з 1 квітня 2023 року почнуть надавати земельні ділянки в окупованому Криму учасникам так званої “сво”.

📍Окупаційне іпсо цього разу, задля дискредитації ЗСУ, зняло відео, на якому нібито українські військові ріжуть Коран. Однак ніж, яким вони ріжуть священну книгу мусульман, виявився із партії десантних ножів, які закуповували спеціально для “кадировців”.

📍Окупанти затримали представників ромів, яких звинуватили у “шпіонажі”. За інформацією окупаційних пабліків, інша “проросійська ромка” повідомила, що почула їхню розмову та зрозуміла, що вони хочуть передати інформацію про місце перебування військових рф.

📍Окупаційні пабліки повідомляють, що в Севастополі нібито була спроба підірвати газопровід.

Публікації окупаційних медіа

📍Головною новиною цього тижня у окупаційних пабліках стало збиття американського безпілотника російським СУ-27 над Чорним морем, який виконував розвідувальну місію.

📍У російському “сбербанку” занили про нову схему телефонного шахрайства зі звинуваченнями в держзраді за переказ грошей ЗСУ.

📍Кримські готелі втричі знижують ціни перед літнім курортним сезоном через низький попит, тоді як окупаційні пабліки продовжують говорити, що “Крим під надійним захистом”.

Суспільні настрої

📍Рух опору масштабується. Окупаційні силовики почали фіксувати людей, які купують блакитно-жовті стрічки, в окупованому Севастополі з’явилися нові антивоєнні написи, зокрема, “путін фашист” та “путін вбивця”.

📍В окупованому Криму затримали двох хлопців за використання символіки українського окремого загону спецпризначення “Азов”. Один з них опублікував символіку у себе в соцмережах, а інший носив кофту із символікою підрозділу.

📍18 березня на вулицях міст окупованого Криму поверх пропагандистських плакатів росії про “референдуми”, активісти опору розклеювали плакати з написами “Героям Слава” та “Крим – Україна. Не тільки з 1954, а ЗАВЖДИ”.

📍Рух спротиву Кримські бойові чайки почали розповсюджувати плакати, в яких нагадують окупантам, що їм вже час тікати з Криму. Тривають й інші способи чайок залякувати колаборантів. Зокрема, “привітання” з днем народження отримала так звана голова окупаційної адміністрації Джанкоя Ірина Федоренко.

📍Нагадуємо співгромадянам про чат-бот “Разом”, який запустили активісти руху опору Жовта стрічка – передавайте інформацію про окупантів у https://t.me/zhovta_strichka_bot

📍До Представництва продовжують надходити запити від громадян України, які хочуть виїхати з Криму через неможливість терпіти окупацію й тотальну пропаганду. Нагадуємо про нашу інструкцію — як виїхати з тимчасово окупованого Криму: https://cutt.ly/YV8zdBz

❗️ Ми дякуємо свідомим українським громадянам в окупованому Криму за оперативні повідомлення про ситуацію на Кримському півострові, зокрема щодо соціально-економічної ситуації, пересування військ рф, руху спротиву окупації тощо. Детальну інформацію повідомляйте на емейл Відділу інформаційного забезпечення Представництва:

🇺🇦 Слава Україні!


Окупанти під Сімферополем викрали 29-річного кримського татарина Таїра Сейдаметова

17 березня в Сімферопольському районі, в селі Укромне, невстановлені особи в цивільному одязі відвезли 29-річного кримського татарина Таїра Сейдаметова в невідомому напрямку. Молодий чоловік у цей час перебував у гостях у родичів. До цього, близькі Сейдаметова помітили, що за ним стежать.

Близько опівночі Таїр Сейдаметов зателефонував матері, повідомивши, що “поїхав до Севастополя з ночівлею і вранці буде”. Однак до теперішнього часу він додому так і не повернувся. Близькі кримського татарина написали заяву в фсб. Окупаційні силовики повідомили, що її розглядатимуть протягом місяця.

Крім цього сім’я звернулася із заявою до окупаційної поліції міста Сімферополя. За їхнім запитом приїхали співробітники так званого мвс, які взяли в них відповідні свідчення і прийняли заяву. При цьому вони повідомили, що протягом 48 годин Сейдаметова можуть утримувати, призначити суд і тільки потім поставити до відома батьків затриманого.

Про місце перебування Сейдаметова стало відомо лише зранку 20 березня. За інформацією його родини, Таїра утримують у будівлі уфсб в окупованому Сімферополі. У якій якості затримано Таїра Сейдаметова і який у нього процесуальний статус родичі не знають.

UPD: вночі 20 березня Таїра відпустили. Родина повідомляє, що він дома.

Окупанти продовжують практику насильницьких зникнень на окупованій території Кримського півострова. Звертаємо увагу правоохоронних органів України на чергове порушення прав і свобод громадянина України. Закликаємо міжнародну спільноту рішуче відреагувати на ці злочинні дії рф і посилити тиск на країну-агресорку.

Представництво засуджує незаконні дії рф та підконтрольних їй окупаційних адміністрацій. Лише звільнення Кримського півострова покладе край злочинам окупації та забезпечить дотримання прав і свобод людини.


Нещодавно доктор філософії Аня Фрі опублікувала статті про події в Україні

Аня Фрі, доктор філософії, дослідниця радянської та російської історії та прав людини. Її наукові дослідження стосуються радянської пропаганди та музеїв під час Другої світової війни та у повоєнний період. Нещодавно вона опублікувала статті про події в Україні. 

Цитати:

“Використання Путіним риторики, розробленої Катериною Великою, є лише одним із прикладів звички Кремля переробляти і перепрофільовувати пропагандистські кліше для своїх стратегічних потреб. Посилення Путіним міфу про Крим як цивілізаційний статус Росії, що стало спробою легітимізувати анексію, підвищило символічний статус стратегічного півострова, перетворивши його на один із ключових елементів російської неоімперіалістичної ідеології.”

“Після захоплення Криму [у 2014 році] Кремль розпочав процес заселення півострова. У той час як десятки тисяч кримських татар і українців переселилися з Криму після анексії 2014 року, великий приплив російських громадян замінив їх і оселився на півострові. Кримські татари, що залишилися, часто зазнають переслідувань. Політика, що спричинила переміщення кримського населення та стимулювала російське переселення до Криму, усунула потенційно вороже населення з критично важливого мілітаризованого регіону та ще більше зміцнила міф про споконвічне єднання росії та Криму.”

“Крим відіграє центральну роль у російській імперіалістичній ідеології та пропаганді, яка продовжує стирати різноманітну історію півострова, представляючи росіян як його корінне населення.”

“Повернення Криму Україні, коли б це не сталося, не лише відновило б міжнародний порядок. Це також могло б завдати вирішального удару по неоімперіалістичних прагненнях Росії, що є важливим для досягнення безпеки в регіоні, і сприяло б відновленню самої Росії як демократичної і успішної нації.”

Джерело: https://www.wilsoncenter.org/blog-post/putins-crimea-mythmaking