30 вересня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин в ході якого була заслухана інформація Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича про результати діяльності Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим протягом липня 2019 – серпня 2020 років.

Сьогодні Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин / Комітет Верховної Ради України з прав людини.

На засіданні зокрема була представлена і взята до відома доповідь Постійного Представника про результати роботи Представництва в період з липня 2019 року по сьогодні.

Команда Представництва Президента України в АР Крим бачить великий потенціал у спіпраці з профільним парламентським комітетом по напрямках:

 1. Підтримка законопроектів:
  • по впровадженню адміністративної процедури встановлення фатів народження та смерті, які відбулися на ТОТ після 2014 року;
  • врегулювання статусу полонених (політв’язнів) і гарантій їх захисту;
  • пакету законопроектів для покращення роботи з розслідувань злочинів на ТОТ;
  • підтримку законопроекту про імплементацію норм міжнародного гуманітарного і міжнародногоо кримінального права за реєстраційним номером 2689
 2. Проведення парламентських слухань по Криму, які було перенесено через COVID-19. Останні такі слухання відбувалися влітку 2016 року.
 3. Створення міжфракційне об’єднання “Крим” (МФО Крим) для консолідації зусиль народних депутатів різних фракцій і груп у роботі, спрямованій на деокупацію Кримського півострова.
 4. Представлення Концепції державної політики захисту та відновлення прав людини і основоположних свобод в умовах збройного конфлікту на території України та подолання його наслідків (Концепції перехідного правосуддя) та подальша спільна робота над відповідними законопроектами задля імплементації підходів перехідного правосуддя.
 5. Проведення чергового засідання Комітету з прав людини на адміністративній межі Херсонської області та АР Крим (на КПВВ), як в лютому 2020 року. Зробити такі тематичні виїзді засідання по Криму традицією Комітету.

 

Вдячні депутатам Комітету за плідну співпрацю Дмитро Лубінець Тарас Тарасенко Rustem Umerov, Мустафа Джемілєв, Неллі Яковлева, Руслан Горбенко, Максим Ткаченко, Ахтем Чийгоз.