Звільнення Криму має бути першим пріоритетом української влади – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що Росія продовжує платити високу ціну за незаконну анексію Криму і першим пріоритетом української влади залишається звільнення півострова. «Сьогодні трагічна річниця, яка має об’єднати українців, концентрувати зусилля для припинення незаконної анексії Криму, припинення окупації і відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, в тому числі і суверенітету Криму», – сказав Глава держави в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

«Стосовно того, що хтось там з кимось каші не зварить – я не збирають ані каші варити, ані на рибалку бігати як деякі кандидати», –  також зауважив Глава держави, відповідаючи на питання ведучого щодо заяви російського президента Путіна, який заявив що з Петром Порошенком «каші не звариш».

«Я наголошую, що ми мобілізували світову підтримку України щодо невизнання незаконної анексії Криму, щодо застосування санкцій проти Російської Федерації для мотивації Росії політико-дипломатичним шляхом: перше – звільнити Крим; друге – звільнити незаконно утримуваних військовополонених українських військових моряків; повернути військове майно», – наголосив Президент.

Глава держави додав: «Інакше за це Росія платить дуже високу ціну. Ніхто в світі не вірить що РФ легко переносить санкції». За його словами, сьогодні дев’ять мільярдерів заявили про те, що санкції для них є руйнівними. За даним агентства Bloomberg, Росія втратила через незаконну анексію мінімум 150 млрд доларів і 10% ВВП Росії.

Він сказав: «Це означає, що одразу після президентських виборів першим пріоритетом Президента України буде питання Криму».

Президент також підкреслив, що сьогодні високий представник Європейського Союзу Федеріка Могеріні завила, що ЄС ніколи не визнає анексію Криму і продовжить політику санкцій. «Сьогодні Росія заплатить ту ціну за незаконну анексію. Сьогодні весь світ починаючи від США і закінчуючи Австралією прийняли рішення про посилення санкцій. І це є результатом роботи нашої дипломатичної команди», – сказав Петро Порошенко.

«Отже, перший пріоритет буде негайна активізація міжнародної співпраці щодо звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом. Це має бути першим пріоритетом української влади», – підкреслив Президент.

Також Глава держави нагадав, що рівно п`ять років тому був в Криму і на власні очі бачив захоплене регулярними військами збройних сил  Російської Федерації приміщення Верховної ради Криму. «Я покладаю відповідальність за вбивство кримських татар на російські війська. Я твердо переконаний, що в цьому брав безпосередню участь і так званий прем`єр Криму Аксьонов, підтвердивши сьогодні, виклавши явку з повинною, що він кожен свій крок погоджував з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним», – сказав він.

«Росія вимушена буде приймати позицію міжнародного співтовариства, бо плата за невиконання рішень ООН, за невиконання рішень щодо взятих на себе міжнародних зобов’язань для Росії буде зростати. І впевнений, що це призведе до звільнення Криму політико-дипломатичним шляхом», – сказав Петро Порошенко.