Зустріч з представниками Херсонської команди СММ ОБСЄ

15 січня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов провів робочу зустріч з представниками Херсонської групи СММ ОБСЄ.

Учасниками зустрічі було обговорено широкий спектр питань стосовно кримської проблематики, діяльності та взаємодії органів державної влади, органів місцевого самоврядування та спеціально уповноважених органів та служб, які здійснюють свою діяльність по Криму.

Ізет Гданов окреслив основні кроки Представництва з відпрацювання питань щодо концентрації правоохоронних структур АР Крим з метою налагодження ефективної співпраці та оптимізації діяльності, а саме: контролю, безпеки, захисту прав громадян, здійснення судово процесуальних дій у Херсонській області як території, яка безпосередньо межує з тимчасово окупованим півостровом.

Першим заступником було висвітлено позицію Представництва з різних питань, зокрема:
– облаштування КПВВ в контексті необхідності створення мінімального рівня інфраструктури для громадян, які перетинають адміністративну межу;
– створення центрів з надання адміністративних послуг саме в населених пунктах, які наближені до адміністративної межі;
– порушення прав громадян України на окупованій території, здійснення тиску на етнічних українців та кримських татар, проведення безпідставних обшуків, переслідування активістів, постійне здійснення тиску та залякування населення через проукраїнську позицію;
– екологічну ситуацію, яка склалась в результаті діяльності підприємств ПАТ «Кримський Титан» у м. Армянськ та наближених районах Херсонської області;
– вжиті заходи з боку Представництва спільно з СБУ в АР Крим щодо припинення незаконної роботи насосної станції «Кутаранська дамба», яка розміщується на материковій (підконтрольній) частині України в Новотроїцькому районі Херсонської області, з електропостачанням з ТОТ України АР Крим, яка постачала сировину з природної акваторії Центрального Сивашу (ропу) для роботи двох підприємств на тимчасово окупованій територій України АР Крим (ПАТ «Кримський содовий завод», ПАТ «Бром»).

Значна увага приділялася ситуації в контексті збройної атаки на українські військові кораблі у порушення законодавчих та міжнародних норм з боку окупаційної влади РФ.

Ізет Гданов вкотре зауважив на ситуації, яка склалась в Азовському морі, наголосив на необхідності перегляду всієї договірної бази з РФ щодо морекористування, зміні статусу Азовського моря як «внутрішні води двох країн» на «міжнародне», відповідно до норм морського права.

На завершення заступником керівника Херсонської групи спостерігачів СММ ОБСЄ внесено пропозиції щодо подальшої співпраці та взаємодії з питань Криму шляхом залучення спостерігачів Херсонської групи до координаційних заходів, організованих Представництвом з метою оцінки ситуації.