Зустріч з Постійною делегацією Швеції в ОБСЄ

16 квітня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України Ізет Гданов зустрівся з представниками Постійної делегації Швеції в ОБСЄ на чолі з Послом Постійної делегації Улрікою Фюнеред. Зустріч пройшла за участю представників Міллі Меджлісу кримськотатарського народу, кримських активістів, громадської організації «Десяте квітня».

Вітаючи делегацію, Ізет Гданов подякував Швеції за її незмінну позицію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Відзначаючи принципову важливість загальнодержавного вектору Євро-Атлантичної інтеграції, Перший заступник наголосив на необхідності посилення політико–дипломатичного тиску на російського агресора з метою якнайскорішого звільнення тимчасово окупованого Криму.

Основну увагу учасників зустрічі було сконцентровано на ситуації в тимчасово окупованому Криму, у першу чергу на проблемних питаннях, що викликають занепокоєння та потребують підтримки з боку міжнародної спільноти.

Запрошені представники Меджлісу та громадськості розповіли про факти незаконних переслідувань, залякувань, утисків кримських татар, етнічних українців, гібридної депортації, переміщення громадян Росії до тимчасово окупованого Криму в порушення норм міжнародного права. Окреслили існуючі проблеми пов’язані з доступом інформації до Криму та з Криму, гуманітарні проблеми, зокрема щодо медичного обслуговування, тощо.

На завершення Посол делегації запевнила у послідовній незмінній підтримці обраного курсу України місією ОБСЄ у Відні та підтримки партнерських зв’язків для висвітлення реальної ситуації в Криму.