Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Посолом Королівства Швеції в Україні

15 березня 2019 року, у м. Київ, Перший заступник Постійного Представника Президента України в АР Крим провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Посолом Королівства Швеції в Україні Мартіном Хаґстрьом, під час якої Ізет Гданов розповів керівнику іноземної дипломатичної місії про напрямки діяльності Представництва з реалізації конституційних прав громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму та переміщених з півострова осіб.

Увагу було приділено ознакам і фактам порушення іноземцями законодавства України при відвідуванні тимчасово окупованого Криму та недотримання іноземними юридичними особами міжнародного санкційного режиму стосовно півострову. При цьому шведській стороні було поінформовано про існування законного механізму перетину іноземцями адміністративної межі з Кримом для вирішення гуманітарних питань на півострові.

Також, відбулося конструктивне обговорення можливості посилення міжнародного санкційного тиску на країну-агресора, саме в економічній сфері, та можливість надання Швецією Україні міжнародної технічної допомоги за важливими напрямками, зокрема підтримка  українських засобів масової інформації  з кримським контентом.

Окремо обговорили  роль Меджлісу кримськотатарського народу в питаннях деокупації півострова, захисту прав та свобод громадян , підтримки населення в тимчасово окупованому Криму.

Сторони домовилися  про подальшу взаємодію та співпрацю в питаннях,  які стосуються кримського півострова.