Зустріч з Місією ООН в Україні

Новини

16 травня 2017 року в Херсоні Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Наталія Попович зустрілась з Національними Спеціалістами Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Андрієм Андрусовим, Марком Божаніком, Віталієм Хілько.

В ході зустрічі сторони комплексно обговорили ситуацію з порушенням прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, що має усі тенденції до погіршення.

Зокрема, мова йшла про ігнорування країною, яка здійснює окупацію, виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії».

Крім того, в питанні захисту прав і свобод мешканців Криму Наталія Попович наголосила на важливості прийнятого Комітетом міністрів Ради Європи рішення щодо ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна), що є підтвердженням неминучості відповідальності Російської Федерації.

Також, під час зустрічі, сторони приділили увагу питанням соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб. Національні спеціалісти з прав людини ознайомились з останніми результатами моніторингу Представництва щодо додержання і належності реалізації прав і свобод громадян, які виїхали з тимчасово окупованої території на материкову частину України.

Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим проінформувала експертів Місії ООН, що сьогодні Український Парламент схвалив відповідні зміни до законодавства, що значно підвищать рівень забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місце проживання яких є тимчасово окупована територія України.