Зустріч з делегацією Чеської Республіки

10 квітня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов зустрівся з делегацією членів комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки на чолі із Головою Комітету Лубоміром Заоралеком та Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою.

Вітаючи делегацію, Ізет Гданов подякував Чеській Республіці за послідовну позицію та підтримку Чехією територіальної цілісності України та надання Посольством Чехії в Україні міжнародної технічної допомоги на облаштування ЦНАПу.

У ході обговорення зовнішньо-політичних аспектів у взаєминах наших держав Перший заступник ознайомив присутніх з діяльністю Представництва та поінформував членів делегації про наявний законний порядок в’їзду/виїзду іноземців на тимчасово окуповану територію України в Криму та звернув увагу на недопущення економічних зв’язків з тимчасово окупованою територією будь-якою країною.

Також було приділено увагу ситуації на тимчасово окупованому півострові в контексті порушення основоположних прав громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території, зокрема незаконних переслідувань, залякувань, утисків кримських татар, етнічних українців, гібридної депортації, переміщення громадян Росії до тимчасово окупованого Криму, незаконного призову до лав ЗС РФ.

Сторони обговорили та висловили занепокоєння щодо мілітаризації півострова, поступове перетворення його на військову базу РФ, виснаження водних та біологічних ресурсів флори та фауни окупантами в Криму.

Ізет Гданов відзначив принципову важливість загальнодержавного вектору Євро-Атлантичної інтеграції та посилення політико–дипломатичного тиску на російського агресора з метою якнайскорішого звільнення тимчасово окупованого Криму.

У свою чергу Лубомір Заоралек відмітив, що позиція більшості членів Парламенту Чеської Республіки щодо невизнання незаконної спроби анексії Криму залишається непохитною і що такі незаконні дії Російської Федерації становлять загрозу Європейському міжнародному порядку. Радек Матула, посол Чеської Республіки в Україні, також зазначив щодо пріоритетності надання гуманітарно–правової підтримки з боку Посольства та розвитку нових проектних можливостей для підтримки громадян України з ТОТ АР Крим.

На завершення сторони засвідчили взаємну повагу, подякували за конструктив в ході зустрічі та домовилися про подальшу співпрацю.