Здійснення військового обліку кримчан

26 листопада 2018 р. під головуванням Постійного Представника Президента України в АРК Бориса Бабіна відбулась нарада з питань сприяння веденню належного обліку військовими комісаріатами на підконтрольній території України призовників і військовозобов’язаних з числа ВПО та громадян України, що проживають у тимчасово окупованому Криму.

 

У нараді взяли участь заступник Міністра соціальної політики України Микола Шамбір, начальник Управління з питань захисту постраждалих в наслідок надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики України Любов Черська, начальник відділу військового обліку та бронювання Генерального штабу Збройних сил України Олександер Правдивець.

Під час наради обговорили механізми забезпечення додатковою інформацією військові комісаріати для ефективного ведення військового обліку ВПО та громадян, що прибувають з Криму, та посилення робочої взаємодії Генерального штабу ЗСУ з уповноваженими структурним підрозділами.

За результатами наради сторони домовилися про формат подальшої взаємодії. Серед іншого підкреслювалася потреба громадян України, які прибувають з Криму, вставати на військовій облік на підконтрольній території незалежно від реєстрації в якості ВПО. Взяття громадян України, що мають зареєстроване місце проживання в Криму, на військовий облік може бути здійснено в будь-якому військкоматі за місцем фактичного, зокрема й тимчасового перебування громадянина України.