Засуджуємо дії окупаційної адміністрації Російської Федерації в тимчасово окупованому Криму щодо переслідування головного редактора газети «Qirim» Бекіра Мамутова за публікацію доповіді Генсека ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу

Відповідні дії є свідченням продовження політики переслідування як свободи слова, так і Меджлісу кримськотатарського народу.
Днями у так званому «Мировому суді Київського району Сімферополя” розпочався розгляд “справи про адміністративне правопорушення” стосовно головного редактора газети «Qirim» Бекіра Мамутова.
Засідання проходило без участі слухачів, яких не пустили в так званий “суд”.

Відносно Бекіра Мамутова так званими “працівниками Роскомнагляду” складено протокол за статтею 13.15 КоАП РФ за публікацію доповіді Генерального Секретаря ООН, в якій згадувався Меджліс кримськотатарського народу. Так зване “Управління Федеральної служби по нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій по Республіці Крим і м. Севастополю” вбачає в публікації порушення російського законодавства, оскільки Російська Федерація визнала Меджліс екстремістською організацією, діяльність якої заборонена, і згадка Меджлісу в публікаціях ЗМІ має містити обов’язкове зазначення про заборону її діяльності в Російській Федерації. Оскільки такої вказівки в процитованій на сторінках газети «Qirim» доповіді Генсека ООН не було, стосовно головного редактора було складено “адміністративний протокол”.

В так званому “суді” було представлено позицію редакції газети, після чого в засіданні оголошено перерву через неявку так званих “представників Роскомнагляду”, що склали “адміністративний протокол”. Наступне засідання заплановано на 20 квітня.
Представництво закликає припинити переслідування свободи слова та Меджлісу кримськотатарського народу в тимчасово окупованому Криму, виконати наказ Міжнародного суду ООН 2017 року у справі “Україна проти РФ”, яким запроваджено тимчасові заходи, зокрема утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджлісу та припинити переслідування головного редактора газети «Qirim» Бекіра Мамутова.

Фото: Крим.Реалії