Заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева в інтерв’ю мультидисциплінарному проєкту Шлях/Yol – проект про культуру Криму, що висвітлює історію і культуру кримських татар, нерозривність історико-культурних зв’язків материкової України й тимчасово окупованого півострова Крим, розповіла про ненасильницький рух спротиву, створення організації Крим_ SOS та про яскраві та трагічні сторінки в історії кримських татар

“Бренд «Кримські татари» – це креативність, свобода та незламність. Кримські татари є одною з державотворчих народів (націй). Я відчуваю гордість що, ми політична нація, яка вміє дихати вільно, та коли хтось намагається цю свободу забрати, то кримські татари на це гідно відповідають. Я тримаю в руках важливу для мене річ це ручка з моїм іменем, яку мені передала Лілія Гемеджи, адвокатка мого друга, політв’язня Сервера Мустафаєва. Він цю ручку зробив у в’язниці. Коштовнішої речі я насправді в себе не мала. Такі історії, дії з боку людей, які знаходяться в набагато гірших умовах аніж я, вони надихають на боротьбу,” – розповіла Таміла Ташева.

 

«Шлях/Yol» — це масштабний мультидисциплінарний проєкт, який через комплексне ретроспективне осмислення, концептуально об’єднувальну тему «шляху», сучасні форми й технологічні рішення презентує культуру кримськотатарського народу — його багатовікову історію, державність, традиції освіти, релігії, обрядів, побуту, мови, фольклору та мистецтва, декларує нерозривність культурного й історичного зв’язку материкової частини України та півострова Крим.

Проєкт реалізується громадською організацією «Ель Чєбєр» за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту і Кримського дому у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті, Музеєм Івана Гончара, ГО “Кримська родина”, ГО «Елеос-Україна», ГО «Світарта», ГО «Центр етнологічних і політичних досліджень Криму» та іншими.

Закликаємо переглянути інтерв’ю та підтримати починання команди проєкту «Шлях/Yol» своїми переглядами та поширенням відео: https://cutt.ly/OECJJ8E
Повне інтерв’ю за посиланням: https://youtu.be/DS6b6zJi8fU