Засідання робочої групи щодо змін до законодавства про особливості економічної діяльності на тимчасово окупованій території України

9 лютого 2017 р. представники служби правового аналізу та служби міжнародних зв`язків Представництва Президента України в АРК долучилися до засідання робочої групи у Комітеті Верховної Ради України щодо внесення змін до Закону України «Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України».

Участь у засіданні взяли народні депутати України Рефат Чубаров та нардеп попередніх слухань Андрій Сенченко, представники органів державної влади, громадських організацій із Криму, експертних центрів, правозахисники.

Під час засідання було проаналізовано порядок надання державних гарантій внутрішньо переміщеним особам, надання їм статусу нерезидентів в Україні, захист майнових прав, питання перетину адміністративного кордону тимчасово окупованої території АРК та переміщення товарів, необхідність функціонування митного кордону на території КПВВ та питання оподаткування.

Також у ході засідання підіймалося питання нової редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1035 від 16 грудня 2015 р. «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію». Усі присутні висловили думки з приводу скасування або внесення змін до нормативно правових актів, а представники Міністерства фінансів України сформулювали застороги щодо відміни закону. На завершення учасниками було визначено вектор майбутньої роботи та дату наступного засідання.