Засідання робочої групи Представництва в Херсоні

11 травня 2018 р. під головуванням Постійного Педставника Президента України в АРК Бориса Бабіна відбулося чергове засідання робочої групи Представництва з вирішення актуальних проблем пов’язаних з ТОТ України в Криму. Під час засідання обговорювалися питання відкриття ЦНАП у районах, наближених до Криму, протидії нелегальним пасажирським перевезенням з/до Криму, усунення загроз пов’язаних з користуванням акваторіями Сивашу та Північно-Кримського каналу, сприянням в реалізації вступної компанії 2018 р. “Крим-Україна”, стану справ з розташуванням підрозділів ГУ НП в АРК та м. Севастополі в Херсонській області та з порядком перетину КПВВ громадянами з домашніми тваринами.

Учасники наради взяли до відома ситуацію з уповільненням відкриття ЦНАП у Новотроїцькому через неповне придбання обладнання та у Чаплинці через передачу обладнання районною державною адміністрацією на баланс територіальної громади. Заслухали представників Каланчацької та Новоолексіївської територіальних громад щодо пошуку коштів на закупівлю обладнання для ЦНАП. Із задоволенням було почуто інформацію про відкриття ЦНАП у Каховці та Олешках в червні 2018 р., про відкриття підрозділу ДП “Документ” в Херсоні 30 травня 2018 р., про збільшення кількості апаратів в підрозділах ДМС України в Херсонській області на 20 штук до кінця 2018 р. Представники ДМС підтвердили позицію органу про неможливість розташування ЦНАП чи підрозділу ДМС на КПВВ чи безпосередньо біля КПВВ на межі з тимчасово окупованим Кримом. Постійний Представник вчергове звернув увагу на відсутність легальних пасажирських перевезень на/з КПВВ та констатував самоусунення обласної та районних державних адміністрацій від забезпечення належної кількості маршрутів та транспортних засобів між КПВВ “Каланчак” та селищами Каланчак, Чаплинка, містом Херсон, між КПВВ “Чонгар” та селом Новоолексіївка, містом Генічеськ. Звернуто увагу на неналежний рівень протидії нелегальним перевезенням з боку правоохоронних органів.

Було звернуто увагу правоохоронних органів на спроби осіб,які ведуть господарську діяльність на акваторіях Сивашу, отримати документи, пов’язані із лінією розмежування з ТОТ, які можуть створювати істотні загрози політико-правового характеру. Також було звернуто увагу правоохоронців на безпекові та корупційні ризики пов’язані із поточними спробами підконтрольних окупаційній владі структур та осіб забезпечити постачання води в Крим Північно-Кримським каналом через лобіювання схвалення відповідних рішень судами України.

Було обговорено формат сприяння підрозділів ДПСУ, ДМС та ГУ НП України в АРК та м. Севастополі щодо поширення серед осіб, які прибувають з тимчасово окупованого Криму, друкованої соціальної рекламної продукції університетів України, насамперед Запорізької, Одеської та Херсонської областей, яка згідно відповідних рішень організовано надається Представництву адміністраціями навчальних закладів.

Було звернуто увагу правоохоронних та контролюючих органів на схвалення розпорядження Головного держінспектора ветмедицини України від 28 березня 2018 р. № 31 яким громадянам України, які проживають в Криму або є ВПО з Криму, дозволено провозити домашніх тварин некомерційного призначення через КПВВ з Криму та в Крим за наявності ветеринарно-санітарного паспорту на тварину.

Особливо підкреслювалося, що крім ветеринарно-санітарного паспорту ніяких додаткових документів (довідок тощо) на тварину для перетину КПВВ не потрібно. Також було взято до уваги, що у розпорядженні від 28 березня 2018 р. № 31 не вточнено вимоги до ветеринарно-санітарних паспортів, зокрема тих які видаються приватними структурами на ТОТ України в Криму, відзначалося, що для остаточного впорядкування цього питання необхідно опрацювати пропозиції змін до інших нормативних актів, що буде невідкладно робити Представництво. Водночас оформлений згідно законодавства України на підконтрольній території України ветеринарно-санітарний паспорт безумовно є підставою для перетину КПВВ домашньою твариною разом з її власником.