Захист прав національних меншин України в Криму

7 серпня 2018 р. у Київському офісі Представництва під головуванням Постійного Представника Президента України в АРК Бориса Бабіна проведено нараду щодо захисту прав національних меншин України, які традиційно проживають в Криму, та їх представників.

У нараді, що відбулася в рамках реалізації відповідних завдань Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки взяли участь представники МЗС України, Міністерства інформаційної політики України, Міністерства культури України, інших центральних органів влади.

Борисом Бабіним було наголошено на важливості моніторингу етнокультурного життя представників національних меншин, які традиційно проживають в Криму, розробки спільного механізму залучення представників цих національних меншин до культурних заходів на підконтрольній території України. Вказувалося на спроби російської окупаційної влади утворювати в Криму фіктивні «національно-культурні автономії» азербайджанців, болгар, вірменів, греків, грузинів, естонців, євреїв, німців, які наразі стали знаряддям русифікації вказаних та інших національних меншин України та засобом тиску на етнічно споріднені держави, механізмом дезінформації міжнародних організацій про події в Криму. У ході наради підіймалося питання розроблення алгоритму відвідування регіонів України, наближених до Криму, представниками влади, громадських структур та експертів етнічно споріднених іноземних держав, з метою отримання ними достовірної інформації про етнічне життя відповідної спільноти Криму.