Європейський парламент рішуче засудив свідомий акт агресії Російської Федерації проти України 25 листопада в Керченській протоці

12 грудня 2018 року Європейський парламент у Резолюції про стан впровадження Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом висловив стурбованість з приводу намагання Росії перетворити Азовське море на російське “внутрішнє озеро” та винятково воєнну зону.

Крім того, депутати Європейського парламенту вимагають від Росії гарантувати свободу судноплавства через Керченську протоку і в Азовському морі, що передбачено міжнародним правом.

“Європейський парламент закликає ЄС та його країни-члени закрити доступ до портів ЄС російським суднам, що йдуть з Азовського моря, якщо Росія не відновить свободу судноплавства через Керченську протоку і Азовське море”, – йдеться у резолюції.

У документі Європейський парламент рішуче засудив свідомий акт агресії Російської Федерації проти України, вчинений 25 листопада в Керченській протоці, та вимагає негайно та безумовно звільнити усі українські судна та моряків, які є військовополоненими.  Євродепутати підкреслюють, що “не існує виправдання застосуванню Росією такої воєнної сили проти українських суден”.

Також Європейський парламент закликає ЄС та країни-члени запровадити цілеспрямовані санкції, якщо РФ не звільнить українських військовослужбовців і якщо відбудеться будь-яке подальше воєнне загострення.

Разом з тим, євродепутати закликали використати усі дипломатичні засоби для зниження напруженості ситуації та “вітають пропозицію посередництва між Києвом і Москвою”. Крім того, в резолюції ЄП висловив наполегливий заклик до Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) та її країн-учасниць розширити мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на регіон Азовського моря.

За відповідну резолюцію проголосували 433 депутати, проти – 105.

Текст Резолюції