Щодо заяв державних органів та представників окупаційної адміністрації Російської Федерації щодо питання водопостачання в Крим

Наведені російською стороною положення міжнародних договорів у галузі захисту прав людини не стосуються права на воду, зобов’язання з водопостачання чи постачання інших ресурсів, а стосуються гарантування і забезпечення інших прав людини. Абсолютно неприпустимою є ситуація, коли про можливе порушення права на життя та вчинення катувань говорить держава-окупант, за ефективного контролю якої сталися десятки вбивств, насильницьких зникнень, катувань українських та кримськотатарських активістів на тимчасово окупованому півострові.

“Щодо заяв державних органів та представників окупаційної адміністрації Російської Федерації щодо питання водопостачання в Крим”


ПРІОРИТЕТИ РОБОТИ ПРЕДСТАВНИЦТВА

Поточна діяльність Представництва спрямована на практичне виконання Законів України: «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», а також Указів Президента України «Про Стратегію сталого розвитку «Україна – 2020» та «Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини», інших законодавчих та нормативних актів, що стосуються проблемних аспектів забезпечення життєдіяльності населення тимчасово окупованої території Кримського півострову.

З урахуванням актуальних тенденцій розвитку суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Автономній Республіці Крим основні зусилля Представництва зосередженні на забезпеченні гуманітарної, соціальної та економічної складової політики держави Україна в контексті наступних пріоритетних напрямків:

1. Забезпечення соціальних, політичних, культурно-освітніх та майнових прав громадян України, які перебувають на тимчасово окупованій території, а також вимушених переселенців у процесі розгляду їх звернень із послідуючим сприянням у вирішенні нагальних проблем, надання консультативної юридичної допомоги тощо.

2. Інформаційно-аналітичне супроводження ініціатив Президента України, висвітлення актуальних напрямків внутрішньої та зовнішньої політики держави Україна, інформування з проблем життєдіяльності населення тимчасово окупованої території, через щоденне оприлюднення матеріалів на офіційному сайті Представництва, проведення робочих зустрічей із представниками міжнародних та вітчизняних громадських організацій, організацію ефірів на телебаченні, спілкуванні з мешканцями півострова в електронному режимі.

3. Інформування мешканців Криму та тимчасово переміщених осіб щодо перспективних можливостей захисту своїх прав в судовому порядку та сучасної практики розгляду таких питань, перереєстрації суб’єктів господарської діяльності та отримання певних податкових пільг або здійснення своєї діяльність на території Криму в майбутньому, перереєстрації майна, відчуження його в подальшому, таким чином, щоб бути впевненим в законності такого правочину.

4. Здійснення безперервного моніторингу соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації, а також дотримання тимчасово – окупаційною владою прав людини в Автономній Республіці Крим, відстеження динаміки суспільно-політичних настроїв та психологічного клімату населення півострову.

5. Аналітична розробка пропозицій та проектів прийняття державних рішень щодо забезпечення основних прав та свобод, захисту гуманітарних, політичних та соціально-економічних інтересів населення Криму.

6. Забезпечення постійної взаємодії з центральними та територіальними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Міністерством юстиції України, Міністерством соціальної політики, Міністерством внутрішніх справ України, Державною фіскальною службою України, Державною міграційною службою, Державною реєстраційною службою України, Державною пенітенціарною службою України, Державним агентством земельних ресурсів України, їх територіальними підрозділами, а також безпосередньо з обласними державними адміністраціями та виконавчими комітетами місцевих рад.

7. Консолідація та координація зусиль органів влади та громадськості, над спільним пошуком законних можливостей захисту громадян України в період тимчасової окупації через налагоджену співпрацю з представниками громадськості, кримськотатарського народу, а також з використанням формату конференцій, круглих столів та інших вагомих громадських і експертних науково-практичних заходів.

8. Сприяння розвитку економічних, фінансових, соціальних, інформаційних, культурних зв’язків материкової України з мешканцями Криму через участь у проведенні бізнес-форумів, виставкових, а також інших культурних заходах.