Взаємодія Меджлісу кримськотатарського народу з владою Литовської Республіки

Президент Литовської Республіки Даля Грібаускайте провела зустріч з лідерами кримських татар – заступниками Голови Меджлісу кримських татар Ахтемом Чийгоз і Ільмі Умеровим. У зустрічі також брав участь Голова Союзу татарських громад Литви Адас Якубаускас. Зустріч була спрямована на те, щоб заявити про підтримку постраждалих в результаті анексії Криму кримських татар.

Президент Даля Грібаускайте ще раз підкреслила, що Литва рішуче засуджує анексію Криму і дотримується принципової політики її невизнання. Литва також прагне до того, щоб санкції Євросоюзу щодо Росії, запроваджені після окупації півострова, діяли до тих пір, поки агресор не покине зайняті території.

Далі Грібаускайте підкреслила, що Росія несе відповідальність за серйозне погіршення становища кримських татар, грубі порушення їх прав, постійні переслідування, насильницьку русифікацію, утиски свободи слова, друку і релігії. Тому Литва докладає всіх зусиль, щоб інформація про спрямованої проти кримських татар ворожій політиці Росії незмінно перебувала в центрі уваги міжнародної спільноти. Президент Литовської Республіки запросила кримських татар активно подавати заявки в рамках програми співпраці з метою розвитку. У 2017 році Литва вже виділила фінансову допомогу, використану на програми інтеграції внутрішньо переміщених осіб з Криму та на створення кримськотатарських телепередач.