Виступ Президента з нагоди 70-річчя Загальної декларації прав людини

03 грудня 2018 р. Президент України Петро Порошенко під час виступу на Форумі «70 років Загальній декларації прав людини: порядок денний для України» зазначив, що 70 років тому відбулася історична подія, яка багато в чому сформувала обличчя сучасного світу.

«10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Загальну декларацію прав людини. То був час, коли людство щойно пройшло через жахіття Другої світової війни. Тоді людство почало будувати новий повоєнний світ. В його основу було покладене розуміння, що життя, рівність і свобода людей є найбільшими цінностями і що міжнародна спільнота має будувати надійні механізми для захисту цих цінностей. Необхідно було зробити все заради створення світу, в якому люди будуть мати свободу слова і переконань, будуть вільні від страху і нужди – саме так звучить основний, ключовий і принциповий меседж Декларації» – сказав Президент.

Глава держави звернув увагу на той факт, що делегація Радянського Союзу утрималася під час голосування за декларацію. «Імперія, що вчинила такі злочини як Голодомор – геноцид українського народу, депортацію кримськотатарського народу, та скоїла незчисленну кількість інших злочинів проти людяності, не могла прийняти саму ідею цінності окремої людини» – констатував Петро Порошенко.

Президент зазначив, що ще кілька років тому здавалося, що реалізація принципів Загальної декларації прав людини є точно незворотною, що створені міжнародно-правові механізми для їх захисту, що Рада Безпеки ООН зможе запобігти їх порушенню.

«На жаль, виявилося що це абсолютно не так. У ХХІ столітті РФ, держава-постійний член Ради Безпеки ООН, здійснила анексію Криму і вчинила агресію, окупувавши частину території України. Норми Загальної декларації прав людини масово і послідовно порушуються на українських територіях, що знаходяться під окупацією Росії», – сказав Петро Порошенко.

Ситуації у незаконно анексованому Росією Криму Петро Порошенко приділив окрему увагу. «Якщо коротко характеризувати ситуацію з правами людини на території Криму, то це – свавілля, безправ’я, тотальна мілітаризація. Але тут коїться ще один злочин. Нищиться цілий народ – кримські татари. Окупаційна влада прагне зробити те, що не вдалося Сталіну – знищити лідерів, оголосивши Меджліс «екстремістською організацією», зруйнувати ідентичність і розчинити корінний народ Криму в російському «плавильному котлі», – наголосив Президент.

Він нагадав, що у грудні минулого року Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію щодо порушення прав людини на окупованому півострові. Проект резолюції, внесений з ініціативи Петра Порошенка, підтримали 70 держав світу.

У виступі Президент України наголосив, що Україна й надалі продовжуватиме робити все можливе для якнайскорішого повернення в Україну усіх заручників з окупованого Донбасу і з незаконно анексованого Криму, політичних в’язнів, які утримуються незаконно в російських тюрмах.

«Ще раз користуючись нагодою закликаю всі правозахисні організації, Уряди і міжнародні організації працювати спільно задля досягнення саме цієї мети» – сказав Петро Порошенко.