Вихованці Херсонської державної морської академії є надійним фундаментом майбутнього вітчизняного флоту – Президент

У рамках робочої поїздки до Херсонської області Президент Петро Порошенко взяв участь в «Естафеті морських поколінь» з нагоди посвяти в курсанти Херсонської державної морської академії поповнення 2018 року.

Глава держави назвав Херсонську державну морську академію одним із провідних центрів морської освіти з потужною навчально-тренажерною базою. «Сьогодні найкращі сини і доньки України є серед курсантів», – зазначив він, додавши, що «той факт, що велика кількість хлопців і дівчат бажають стати курсантами означає, що є тверда віра у фантастичне майбутнє морської держави Україна».

«Вихованці вашого вишу є надійним фундаментом майбутнього вітчизняного флоту і продовжать славні традиції великої морської держави України», – зазначив Петро Порошенко.

Він підкреслив важливість того, що серед курсантів академії навчаються 108 курсантів з Криму: «Це стало можливим дякуючи тому, що Верховна Рада прийняла мої пропозиції  і підписали закон, який дозволяє за спрощеною  процедурою кримчанам демонструвати, що вони – це є Україна». Сьогодні на посвяті курсантів академії також присутні курсанти – кримчани.

Глава держави також зауважив, що мало хто знає, що після закінчення школи він вступив до вищої мореходки: «Тому що я мріяв про море…уже навіть встиг стати старшиною кубрика. А потім прийшли документи, що одночасно поступив до інституту міжнародних відносин.  І доля позбавила мене морської стезі. Але ця романтика назавжди залишається в серці».

Петро Порошенко також зазначив, що морська академія в Херсоні тісно працює з міжнародними інвесторами, що дозволило вивести рівень тренажерної бази на світовий рівень. «Я особисто переконався у 2016 році під час відвідання вашого навчального закладу. Дуже важливий той факт, що очільник компанії-інвестора «Марлоу Навігейшн» пан Герман Іден присутній зараз на сьогоднішньому заході. Я твердо переконаний у фантастичних перспективах Херсонської державної морської академії», – додав Президент.

Курсантам морської академії Глава держави побажав «належним чином вчитися та опановувати професії, які так необхідні для мирної розбудови України».

Під час церемонії Петро Порошенко одяг гюйси курсантам-першокурсникам.