Зустріч з начальником консульсько – правового відділу Посольства Німеччини в Україні

17 травня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов зустрівся з паном Єнс Краус-Массе, начальником консульсько – правового відділу Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, який з робочим візитом перебуває в Херсонській області з метою моніторингу ситуації внутрішньо переміщених осіб та становища мешканців окупованої території АР Крим.

Під час обміну вітальними нотами Ізет Гданов подякував Федеративній Республіці Німеччина за її незмінну позицію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. У ході обговорення зовнішньо-політичних аспектів у взаєминах наших держав Перший заступник наголосив на необхідності посилення міжнародного тиску на країну – окупанта, недопущенні економічних зв’язків з тимчасово окупованою територією, запобіганню та протидії інформаційній російській пропаганді.

Основну увагу учасників зустрічі було сконцентровано на ситуації в тимчасово окупованому Криму, у першу чергу на проблемних питаннях, які потребують законодавчого врегулювання в Україні для повноцінного забезпечення прав громадян, які мешкають на тимчасово окупованій території. Наводилися факти широкомасштабних та цілеспрямованих утисків, переслідувань, залякувань кримських татар, етнічних українців, переміщення громадян Росії до тимчасово окупованого Криму, незаконного призову до лав ЗС РФ, гібридної депортації, особливий акцент здійснено на репресивних діях окупаційної влади, які мають коріння 75 річної давнини з дня депортації кримських татар, яку визнано геноцидом в Україні.

Пан Єнс Краус-Массе зазначив щодо неприпустимості порушення міжнародних норм та запевнив у сталій позиції Німеччини щодо невизнання спроби анексії Криму та послідовній підтримці обраного курсу Україною.

На завершення сторони засвідчили взаємну повагу, подякували за конструктив в ході зустрічі та домовилися про подальшу співпрацю в інформаційній площині.