Владислава Єсипенка та інших жертв репресій підтримують сотні тисяч активістів з усього світу!

У Мистецькому Арсеналі 19 вересня розпочався міжнародний правозахисний «Марафон написання листів 2021» на підтримку постраждалих від порушень прав людини. Ініціатива належить міжнародній правозахисній організації Amnesty International Ukraine. Марафон відкрила директорка Amnesty International Oksana Pokalchuk.

Учасники заходу мали нагоду побачити виставу про героїнь та героїв Марафону написання листів за партнерства Молодого театру, підписати петиції та надіслати листи підтримки людям, чиї права та свободи порушені. Серед них і фрілансер Крым Реалии, журналіст Владислав Єсипенко.
Його дружина Катерина, яка була присутня на заході, сказала про те, що Владислав був у важкому психологічному стані, але підтримка людей допомагає йому триматися.
Нагадаємо, що у 2015 році журналіст Владислав Єсипенко разом із родиною були вимушені переїхати з окупованого Криму на підконтрольну Україні територію.
Проте невдовзі Владислав повернувся на півострів, щоб працювати журналістом-фрілансером і висвітлювати соціальні та екологічні проблеми Криму для критичних до окупації медіа. Його робота була дуже важливою, адже після анексії незалежних ЗМІ на півострові не лишилося.
10 березня 2021 року Владислав припинив виходити на зв’язок і відповідати на повідомлення. Пізніше стало відомо, що співробітники Федеральної служби безпеки РФ затримали журналіста біля села Перевальне нібито, що він збирав інформацію «в інтересах спецслужб України» та начебто зберігав в автомобілі саморобну вибухівку.
Співробітники ФСБ вибили зізнання з Владислава тортурами – катували електричним струмом, били та знущалися. Майже місяць до Владислава не допускали адвокатів. Йому загрожує до 18 років в’язниці.
Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим засуджує дії РФ щодо Владислава Єсипенка і висловлює свою підтримку йому та його родині!
🔺 Підпишіть петицію й закличте Росію негайно звільнити Владислава Єсипенка та зняти з нього всі обвинувачення: https://marathon.amnesty.org.ua/heroes/vladislav-esypenko/
🔺 Детальніше про ініціативу: https://marathon.amnesty.org.ua/