Відкрито сервісну зону КПВВ «Каланчак»

19 грудня 2019 року Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич та голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв відкрили нову сервісну зону КПВВ «Каланчак» на адмінмежі Херсонської області та тимчасово окупованого Криму.

Віцепрем’єр-міністр окремо підкреслив, що цей пункт пропуску та сервісна зона є тимчасовими, і коли півострів буде деокупований, в їхніх функціях потреби більше не буде.

Ініціатива Президента України Володимира Зеленського реалізувалася командою Херсонської облдержадміністрації спільно з Міністерством інфраструктури України та Укрзалізницею в рекордні терміни протягом кількох місяців. Представництво Президента України в АР Крим підтримувало цей процес, зокрема облаштування ЦНАПів на КПВВ.

Європейські стандарти — це повага до людини. Саме така сучасна атмосфера тепер на КПВВ «Каланчак». Бо тут — Європа. Одного дня так буде і там. Разом з Україною.

Довідково:

Сервісна зона КПВВ «Каланчак» включає:
• автостанцію (для сполучення з Херсоном, Одесою, Запоріжжям, Дніпром, Києвом, Новою Каховкою, на добу 5-10 рейсів);
• місця відпочинку подорожуючих та водіїв;
• Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) – надання первинної правової допомоги, консультаційний пункт, сервісний центр «Паспорт»;
• магазини, кафе.
Пропускна спроможність сервісної зони – 1 тис. осіб на добу. Протяжність – 100 м.

Сервісна зона знаходиться на балансі Мирненської громади. Реконструкцію здійснювала Херсонська ОДА. На будівельні роботи витрачено 60 млн грн. Будівництво сервісних зон на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» здійснює АТ «Укрзалізниця» (постановою КМУ від 04.07.2018 № 584 виділено 105 млн 983,6 тис. грн).

У зоні митного контролю на КПВВ «Каланчак» для пішоходів працюють митники, які оформлюють багаж громадян, також знаходяться кабінки паспортного контролю, де працюють військовослужбовці, які здійснюють перевірку документів громадян на виїзд з материкової частини України.

ЦНАП, який відкрився на КПВВ «Каланчак», є віддаленим робочим місцем ЦНАП Чаплинської ОТГ. Тут буде надаватись 37 послуг для мешканців з тимчасово окупованої території АР Крим, а також прилеглих до КПВВ населених пунктів Каланчацького району відповідно до договору міжмуніципального співробітництва між Мирненською та Чаплинською ОТГ. Це, зокрема, паспортні послуги, різноманітні послуги з реєстрації нерухомості та бізнесу. Згодом цей перелік буде розширюватись (планується додати соціальні послуги, послуги Держгеокадастру тощо).

Урядовий портал