Вечір солідарності з Володимиром Балухом

8 лютого 2018 р. у Кримському домі в Києві представники Представництва Президента України в АРК взяли участь у вечорі солідарності з нагоди дня народження Володимира Балуха, кримського фермера, мешканця села Серебрянка Роздольненського району, який вже четвертий рік бореться з російською репресивною системою у Криму, жертвою якої він став через свої патріотичні погляди.

У заході взяли участь заступники голови й члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники громадських організацій, активісти, друзі, члени родин політичних в’язнів та усі небайдужі, які проявили солідарність і моральну підтримку на адресу Володимира Балуха, зокрема й колишні політичні в’язні Ільмі Умеров, Ахтем Чийгоз та Рафіс Кашапов (Республіка Татарстан) та інші. Під час заходу також було окреме Skype-включення з Криму з родиною Володимира Балуха та його адвокатом – Ольгою Дінзе. Учасники вечора солідарності згадали про причини ув’язнення Володимира Балуха, його активну громадську позицію та обговорили сучасну ситуацію в Криму, нові обшуки, арешти та кримінальні справи.

Як відомо, у 2014 році Володимир Балух відмовився визнати російську окупаційну юрисдикцію у Криму, піднявши над своїм будинком український державний прапор. Наприкінці 2016 року він прикріпив на стіну свого будинку табличку «Вулиця Героїв Небесної Сотні» в пам’ять про загиблих цивільних учасників протестів на Майдані Незалежності у Києві у лютому 2014 р. 16 січня 2018 р. “суддя” окупаційного режиму Олена Тедеєва незаконно «засудила» Володимира Балуха до 3 років та 7 місяців позбавлення волі, також його зобов’язали сплатити «штраф» у розмірі 10 тисяч рублів. Наразі стосовно нього каральними органами окупаційної влади відкрито ще одну «кримінальну справу» за «дезорганізацію роботи виправних закладів». Зараз Володимир Балух неправомірно ув’язнений окупантами в СІЗО Сімферополя. 

Представництво вживатиме усіх можливих заходів в межах компетенції для сприяння наданню політв’язням та членам їх родин всілякої допомоги, координації вирішення їх гуманітарних потреб, реалізації їх прав та отримання ними адміністративних послуг на материковій частині України.