Важливо. Щодо паспорту громадянина України для виїзду за кордон

Звертаємо увагу громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономній Республіці Крим та міста Севастополь, що у разі зміни прізвища або імені особа має подати документи для обміну паспорту громадянина України для виїзду за кордон, оскільки документ визнаватиметься недійсним.

Уряд України прийняв Постанову від 19 серпня 2015 року № 621 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи». Зокрема, зміни внесено у Порядок оформлення, видачі, обміну, переселення, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07 травня 2014 року № 152.

У разі зміни прізвища або імені особа може подати документи для обміну паспорту громадянина України для виїзду за кордон в день подання документів для обміну паспорту громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища або імені.

Якщо особа в день подання документів для обміну паспорта громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища або імені не подала документи для обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Державна міграційна служба України визнає закордонний паспорт недійсним, про що протягом однієї доби інформує Адміністрацію Державної прикордонної служби та Українське бюро Інтерполу.
До того ж передбачено, що Міністерство юстиції України надає Державній міграційній службі відомості з Реєстру про державну реєстрацію шлюбу або розірвання шлюбу у випадку зміни прізвища або імені.

Під час подання документів для обміну паспорту громадянина України у зв’язку зі зміною прізвища або імені особи працівник територіального підрозділу Державної міграційної служби інформує особу чи її законного представника, що і паспорт громадянина України для виїзду за кордон (за наявності) слід обміняти у зв’язку зі зміною прізвища або імені.