Увага! Окупаційна влада продовжує поширювати фейкову інформацію про нібито відсутність міжнародної ізоляції тимчасово окупованого Криму

Окупаційна влада на півострові вкотре демонструє свої здібності до розповсюдження маніпулятивної та недостовірної інформації. Цього разу – про  відвідування ТОТ АР Крим численними «міжнародними делегаціями» в порушення режиму санкцій і законодавства України.

Відповідні повідомлення максимально підхоплюються російськими ЗМІ, у тому числі й англомовними, з метою поширення пропаганди про, нібито, відсутність міжнародної ізоляції півострову та його привабливості для іноземців.

Так, у березні цього року у низці російських та кримських ЗМІ з’явилася інформація про те, що 08-10 березня у «Міжнародному центрі «Артек» перебувала делегація громадян Китаю на чолі з «начальником управління міжнародних обмінів Чженчжоуського університету Чжоу То», який оголосив про плани приїзду влітку 2019 року дітей і молоді з Китаю до «Артеку» для відпочинку та вивчення російської мови.

Насправді, відповідно до офіційного листа Посольства України у Китайській Народній Республіці (КНР) та керівника Управління міжнародного співробітництва та обмінів Чженчжоуського університету Лю Цзяньхуа, згаданий у повідомленнях пропагандистських ЗМІ громадянин КНР То Чжоу не є керівником вказаного управління, ні навіть співробітником Чженчжоуського університету. З огляду на це, То Чжоу не може представляти університет або робити заяви від імені цього вишу.

Також пан Лю Цзяньхуа стверджує, що його університет виконує вказівки МЗС КНР щодо поваги до територіальної цілісності України та дотримується офіційної позиції Китаю з цього питання.

Таким чином, широко розтиражоване російськими ЗМІ повідомлення про відвідування «Артеку» представником Чженчжоуського університету, а також співпрацю цього навчального закладу КНР із «міжнародним дитячим центром» є черговою фантазією окупаційної влади.

Зазначимо, що Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, в межах повноважень, постійно здійснює моніторинг суспільно-політичної ситуації на тимчасово окупованій території України в Криму і подій навколо півострову.  Про виявленні факти можливого порушення іноземцями законодавства України щодо порядку відвідування тимчасово окупованого Криму повідомляє Міністерство закордонних справ, яке вживає дієві заходи на дипломатичному рівні для попередження і припинення таких порушень та дій на шкоду національним інтересам держави.

Вкотре вимагаємо від усіх іноземних громадян чітко дотримуватися «Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». Порушники притягатимуться до відповідальності відповідно до законодавства України.