Утиски православної віри в Криму

9 жовтня 2018 р. головний консультант служби міжнародних зв’язків Представництва Валерія Пахомова взяла участь у презентації дослідження «Релігійна окупація: утиски Української православної церкви Київського патріархату в Криму» щодо порушення прав УПЦ КП та її парафіян на ТОТ України в Криму.

У заході взяли участь Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, адвокати, науковці, представники громадських організацій, журналісти.
 
Учасники презентації відзначили, що окупація Криму та дії агресора призвели до втручання у свободу віросповідання на території півострову, особливого тиску зазнала Кримська єпархія Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП).
 
Архієрейський собор УКЦ КП вже у перші дні виступив із заявою, в якій осудив дії окупанта. Більше того, Кримська єпархія УПЦ КП не пройшла перереєстрацію відповідно до вимог окупаційної російської влади, внаслідок чого опинилась поза законом. Через захоплення приміщень храмів та поширення на територію півострову російського законодавства за рік після окупації 38 з 46 громад Київського патріархату у Криму припинили своє існування.
 
Під час заходу було представлено ексклюзивні документи щодо ситуації, в якій існує православна віра в Криму, показано механізми та засоби, за допомогою яких окупант утискає Кримську єпархію УПЦ КП, а також надано оцінку діям РФ відповідно до міжнародних норм у сфері свободи совісті.
 
Окремо було наголошено на тому, що у Криму окупанти змушені визнавати українські статутні документи УПЦ КП, зокрема в каральних органах та “судах”, при цьому не вимагаючи перекладу.