Українські політичні в’язні в Росії та ситуація в Криму

Новини

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим публікує переклад тексту резолюції щодо українських в’язнів в Росії та ситуації в Криму, ухваленої Європейським Парламентом 16 березня 2017 року.

Прийнятий законодавчим органом Європейського Союзу документ підтверджує беззаперечну і послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визначених кордонах, а також надсилає чіткий сигнал Російській Федерації, що її спроба анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополь ніколи не буде визнана ЄС та його державами-членами.

Запроваджені санкції проти держави, що здійснює окупацію за спробу анексії невід’ємної частини України, можуть бути скасовані лише після відновлення суверенітету та територіальної цілісності України на Кримському півострові.

Крім того, в резолюції комплексно та об’єктивно наведені факти масштабних злочинів і порушень прав людини в Криму, вчинених російською окупаційною владою та міститься заклик до розширення персональних санкцій проти осіб, відповідальних за грубі порушення прав людини на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

В документі Європейський Парламент, вкотре, висловив вимогу до Росії негайно звільнити всіх громадян України, які незаконно утримуються на території РФ та тимчасово окупованого Криму, припинити будь-які подальші переслідування громадян України та відновити повагу до міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності України.