Українська призма: Зовнішня політика 2017

16 квітня 2018 р. у приміщенні Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка при МЗС України головні спеціалісти служб міжнародних зв’язків та правового аналізу Представництва Президента України в АРК взяли участь у презентації щорічного дослідження зовнішньої політики «Українська призма: Зовнішня політика 2017».У заході взяли участь директор Представництва Фонду імені Ф. Еберта в Україні Марсель Рьотіг, заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар, директор Дипломатичної академії України Сергій Корсунський, народний депутат України, голова парламентського Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, члени правління Ради зовнішньої політики «Українська призма». 

Під час заходу було представлено аналіз зовнішньої політики України та роботи дипломатів у 2017 році за 50 географічними та функціональними напрямами. У ході заходу було окреслено методологію, основні напрямки, висновки дослідження та рекомендації для діяльності на міжнародній арені в Україні. Експерти дійшли висновку, що зовнішня політика України покращилася порівняно з попереднім роком. 

Учасниками підіймалося питання ухвалення Верховною Радою України в другому читанні законів про Антикорупційний суд та національну безпеку, що є важливим для економічної стабільності, посилення обороноздатності та співпраці з МВФ та НАТО напередодні Саміту в Брюсселі. За результатами дослідження було презентовано друковані матеріали дослідження. 

Після презентації дослідження відбулося експертне обговорення на тему: «Як посилити рівень міжінституційної співпраці в зовнішній політиці?». До заходу долучилися керівники інституцій, відповідальних за вироблення та реалізацію зовнішньої політики України, такі як: заступник керівника департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції Адміністрації Президента України Сергій Лещенко, директор урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, Політичний директор МЗС України Олексій Макєєв, член Громадської ради при МЗС України Михайло Пашков, експерти Українського центру економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова.