Українська освіта для кримчан

12 квітня 2019 року відбулось перше засідання оперативного штабу з питань вступу в 2019 році до закладів вищої, фахової передвищої, професійної освіти Херсонської області випускників закладів загальної середньої освіти та осіб з АР Крим та м. Севастополя.

Основна теза засідання: донести мешканцям тимчасово окупованого Криму інформацію про можливість їх вступу до навчальних закладів України, а також продовжити роботу освітніх центрів «Крим – Україна» у 2019 році.
✔️ Вже 11 травня заплановано проведення Дня відкритих дверей закладами вищої освіти щодо вступу дітей з тимчасово окупованих територій на базі Херсонської державної морської академії.
✔️ протягом червня в області проводитиметься широка інформаційна кампанія щодо вступу громадян України, які проживають в Криму, до закладів вищої, фахової передвищої, професійної освіти Херсонської області. Працюватимуть як загальнодержавна, так і обласна «гаряча лінія» з освітніх питань.
✔️ Планується розміщення друкованої соціальної реклами у вигляді банерів, плакатів та листівок на КПВВ на адмінмежі з тимчасово окупованим півостровом. Також інформація про вступну кампанію для жителів Криму висвітлюватиметься на регіональному телебаченні та радіо, на офіційних сторінках органів влади, навчальних закладів, соціальних мережах.

Представництво постійно сприяє належній організації вступних кампаній для мешканців Криму. В рамках підготовки до цьогорічної – проводить роботу щодо надання статусу «соціальної реклами» для інформації (відео, аудіо) навчальних закладів і вступної кампанії за освітньою програмою «Крим-Україна» та запровадження квот на таку соціальну рекламу на теле- та радіоканалах, зокрема тих, які транслюють на тимчасово окуповану територію.

У засіданні штабу взяли участь керівник апарату Представництва Тетяна Покидько та головний консультант аналітично-інформаційної служби Алла Ракша.

Довідково: за підсумками вступної кампанії 2018 року кількість вступників з ТОТ АР Крим збільшилася на 11% у порівнянні з попереднім роком та склала 227 осіб, з них 66 вступили до 4-ох провідних херсонських закладів вищої освіти (Херсонський державний університет, Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний аграрний університет, Херсонська державна морська академія).

Найбільше студентів з Криму навчається в Таврійському Національному університеті ім. Вернадського (виш переміщено з тимчасово окупованої території АР Крим).

Нагадуємо: мешканці тимчасово окупованого Криму мають можливість вступити до 35 навчальних закладів на материковій Україні за спрощеною процедурою в рамках освітньої програми «Крим-Україна».