УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №500/2015

Про Національний університет «Одеська морська академія» ⇒⇒⇒

Президент Петро Порошенко присвоїв Одеській національній морській академії статус Національного університету.

Глава держави підкреслив важливість розвитку морської галузі як складової забезпечення енергонезалежності країни та розвитку її транспортного транзитного потенціалу, який є запорукою економічного розвитку в цілому.

Глава держави зазначив, що українська морська школа високо цінується у світі, українські моряки сьогодні мають великий авторитет. «Я мрію, щоб вони не їздили працевлаштовуватися за кордон, щоб ми нарешті відновили морський флот, щоб ми припинили корупцію в портах, на митниці, щоб було легко організовувати транзити через Україну, щоб до нас прийшли вантажі з Далекого Сходу, Китаю, Сінгапуру, бо це є воротами не лише в Україну, це – ворота для всієї Європи. Впевнений, що ми це зробимо», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що всі згадані ним заходи вдасться реалізувати, оскільки Український народ зараз вже налаштований на інше життя. «Вірю, що все вийде – побудуємо морські порти, переможемо корупцію. І в цьому нам допоможе народ. Народ, як ніхто, зацікавлений у побудові нового суспільства», – підкреслив він.

Президент наголосив, що вже багато зроблено для захисту України, і багато чого ще треба зробити, зокрема, попереду – повернення Криму та відновлення Військово-морських сил з базою в Одесі.

Президент згадав подвиг курсантів Нахимівського училища, які у Севастополі у перші дні анексії Криму не зрадили українську присягу, сказавши, що присягу двічі не приймають. Президент подякував колишньому курсанту училища, а нині – курсанту Одеської морської академії Роману Сметанову. «Саме з таких вчинків кується справжнє загартоване Українське військо. Я, як Президент, вдячний за такий вчинок», – сказав Петро Порошенко.