Удосконалення державної політики захисту прав людини в умовах російської агресії

4 жовтня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха взяли участь у засіданні Координаційної ради з питань напрацювання законодавчих пропозицій щодо запровадження перехідного правосуддя, створеній за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з метою захисту постраждалих осіб внаслідок збройної агресії РФ в Україні.

Захід відбувся під головуванням представника Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства Андрія Мамалиги та за участю народних депутатів, посадовців Міністерства юстиції, МінТОТ, МВС України, представників низки правозахисних громадських організацій.
 
Під час обговорення запропонованого низкою організацій проекту Закону України «Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту» Борис Бабін довів присутнім зауваження Представництва до цього документу, який вочевидь потребує на істотне доопрацювання.
 
Члени Координаційної ради взяли це до уваги та домовилися про створення і склад в рамках ради робочих груп за напрямами кримінальної юстиції для притягнення зрадників і колаборантів до відповідальності, відшкодування збитків жертвам російської агресії, інституційних реформ у період деокупації та встановлення національної пам’яті на визволених територіях, а також про залучення до подальшої роботи над вказаним законопроектом експертів, зокрема іноземних.