Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій

28 вересня 2018 р. Перший заступник Постійного Представника Президента України в АРК Ізет Гданов взяв участь у засіданні робочої групи у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин з підготовки комітетських слухань на тему: «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України».

У засіданні взяли участь народний депутат України Рефат Чубаров, члени секретаріату комітету, представники МЗС України, Прокуратури АРК, МТОТ та ВПО України, СБУ, громадських організацій та правозахисники.

На засіданні було обговорено матеріали, підготовлені Медійною ініціативою з прав людини щодо застосування санкцій до осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України.

Обговорювалось необхідність встановлення критеріїв до осіб для внесення до санкційних списків та запровадження відповідальності за порушення встановленого санкційного режиму.

Перший заступник наголосив на необхідності надання можливості органам, відповідно до їх компетенції, застосувати санкції.

Запропонував додати до існуючого переліку органи державної влади, які можуть бути суб’єктами подання, та Представництво Президента України в АРК. Зазначив про необхідність запровадження санкцій до громадян України, а також суб’єктів господарювання України, які, використовуючи обхідні схеми, фактично ведуть незаконну економічну діяльність на ТОТ України в Криму.

За результатами засідання робочої групи було наголошено на необхідності подальшої співпраці щодо внесення змін до чинного Закону України “Про санкції”.