Участь у засіданні Координаційної ради при Омбудсмені

1 листопада 2018 р. керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Євген Самуха та головний консультант служби Пахомова Валерія взяли участь у черговому засіданні Координаційної ради з питань напрацювання законодавчих пропозицій щодо запровадження перехідного правосуддя, яке проходило в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Під час засідання учасники обговорили концепції перехідного правосуддя, викладеного в законопроекті “Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту”, а також запропоновані членами Координаційної ради та експертами зміни та доповнення до Розділу І.

Співробітники Представництва на засіданні висвітлили основні зауваження до проекту закону, опрацьовані на підґрунті попередніх засідань, які були обговорені та враховані учасниками, зокрема  щодо повноважень структур громадянського суспільства в умовах постконфліктного врегулювання.

Також членами Координаційної ради було прийнято рішення про необхідність додаткового закріплення у статтях законопроекту політичних та культурних прав корінного кримськотатарського народу та інших спільнот України, що потерпають від російської агресії. Наразі робота над законопроектом триває.