Участь у засіданні Громадської платформи з питань звільнення політв’язнів

12 жовтня 2018 р. у Міністерстві закордонних справ Перший заступник Постійного Представника Президента України в АРК Ізет Гданов та головний консультант служби міжнародних зв’язків Представництва Валерія Пахомова взяли участь у засіданні громадської платформи під головуванням Міністра закордонних справ Павла Клімкіна з питань звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України.

У засіданні також взяли участь Перший заступник Голови парламенту Ірина Геращенко, Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, високопосадовці з профільних міністерств та відомств, спеціальний представник Міністра закордонних справ з питань звільнення політв’язнів Юрій Яценко, представники громадських організацій, правозахисники.

Під час засідання обговорювалась координація спільних зусиль для пришвидшення отримання разових соціальних виплат сім’ям українських політв’язнів Кремля, попередньо вказані виплати сім’ї отримають вже у листопаді.

Підіймалися питання внесення доповнень до Постанови КМУ № 1058, зокрема щодо права на відшкодування коштів на надання медичної та соціальної допомоги українцям, які ув’язнені в Росії або зазнають там політичних переслідувань.

Обговорювалися механізми забезпечення доступу до політв’язнів Кремля лікарів для медичного обстеження.

Окремо підіймалися питання законодавчого врегулювання статусу політв’язнів, прийняття однойменного закону та створення Координаційної ради при Президентові України з питань політв’язнів.

Ізет Гданов повідомив про поточну роботу Представництва з координації дій з оформлення паспортних документів родинам політв’язнів з Криму, навів конкретні статистичні дані. Перший заступник Постійного Представника Президента України в АРК офіційно публічно звернувся до присутнього на засіданні представника Міністерства ТОТ та ВПО з вимогою виконати доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубко Геннадія Григоровича щодо включення керівництва Представництва до складу Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги особам, позбавленим особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань, окупаційної адміністрації та/або органів влади РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та тимчасово окупованій території України, а також членам їх сімей, та Міжвідомчої комісії з питань узагальнення правової позиції держави у питанні відсічі і стримуванні збройної агресії РФ та підготовки консолідованої претензії України до РФ щодо реалізації її міжнародно-правової відповідальності за збройну агресію проти України.

Учасники зустрічі домовилися про формат подальшої взаємодії.