Участь у презентації результатів проектів «Подолання мови ворожнечі з тимчасово окупованим Кримом в онлайн-ресурсах Херсонщини»

28 грудня 2017 р. головний консультант аналітично-інформаційної служби Представництва Надія Яковлєва взяла участь у презентації результатів проектів «Подолання мови ворожнечі з тимчасово окупованим Кримом в онлайн-ресурсах Херсонщини» та «Гендерна (не)рівність у м. Херсоні – «мовою ворожнечі», яка була проведена в м. Херсоні в рамках ініціативи «Мова ворожнечі в українських ЗМІ: ідентифікація та протидія», що впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки посольства Німеччини. У заході взяли участь представники громадських організацій, блогери, експерти та посадові особи причетних органів влади.

Під час заходу презентувались результати дослідження щодо наявних проявів мови дискримінації стосовно вимушено переміщених осіб та населення тимчасово окупованого Криму на он-лайн ресурсах органів місцевого самоврядування, місцевих ЗМІ, на побутовому рівні та навіть у висловлюваннях представників місцевого самоврядування та виконавчої влади Херсонської області. Представництво Президента України в АРК у вересні-грудні 2017 р. також виявило ряд подібних негативних фактів та вжило належні заходи в межах компетенції; Представництво планує й надалі ідентифікувати подібні вчинки та активно брати участь у відповідному моніторингу, із залученням до реагування компетентних правоохоронних органів.