Участь у презентації 2-ї частини дослідження, проведеного громадською організацією Крим_ SOS

19 липня Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич взяв участь у презентації 2-ї частини дослідження, проведеного громадською організацією Крим_ SOS «Довкілля Криму: зміни і втрати за час окупації» “Забруднення довкілля та виснаження природних ресурсів Криму”.

Ця частина дослідження присвячена техногенним катастрофам та загрозам, проблемам зі сміттям, виснаженню водних ресурсів, забрудненню Чорного та Азовського морів, неконтрольованому надрокористуванню, а також розорюванню та залісненню степів Криму.

“Питання екологічної ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є надзвичайно важливим для Представництва, особливо в контексті затвердженої Президентом України Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ми на постійній основі відстежуємо ситуацію в екологічній сфері на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Вже виявлено значну кількість фактів знищення об’єктів природно-заповідного фонду, незаконного видобутку корисних копалин тощо. Інформація була надана прокуратурі Автономної республіки Крим та міста Севастополя, на підставі чого були відкриті відповідні кримінальні провадження або доповнені вже наявні. Питання екології стане важливою частиною Кримської платформи та її подальшої роботи з метою деокупації Кримського півострова” – наголосив у своєму виступі Постійний Представник.

 

“Ґрунтовне дослідження громадської організації “КримСОС” щодо екологічної ситуації на тимчасово окупованій території є дуже важливим, потрібним і вчасним. Аналітика та рекомендації, що містяться у звіті, будуть використані під час розробки Плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також у діяльності Кримської платформи,” – підсумував Антон Кориневич.

Участь у презентації також взяли Олексій Василюк, експерт з питань охорони природи та Сергій Турчин, начальник управління нагляду за додержанням законів органами поліції та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю і щодо злочинів вчинених в умовах збройного конфлікту прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.