Участь у міжнародній конференції високого рівня щодо взаємодії з НАТО

7-8 листопада 2018 р. у Києві на базі Дипломатичної академії України ім. Г.Удовенка відбулась міжнародна конференція високого рівня «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед» у рамках платформи «Україна-НАТО», організаторами якої виступили Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерство закордонних справ України.

Відкривав конференцію Президент України Петро Порошенко, який у своїй промові наголосив, що, знаходячись на вістрі гібридної війни, Україна має великий досвід, яким може поділитися з іншими країнами. «Інформаційні атаки, ембарго і повне закриття ринку, енергетична блокада, дестабілізація в країні, вплив через релігійні організації – це той неповний список, який і є гібридною війною Росії проти України. Та, попри все, ми навчилися цьому протидіяти, де-факто Україна є східним флангом НАТО» – зазначив Президент.

У багатьох дискусіях на теми політичного, військового, інформаційного вимірів гібридної війни, кіберзагрози, діяльність спецслужб тощо українські та іноземні урядовці, а також експерти світового рівня обговорювали всебічні та спільні підходи до питань безпеки, зокрема, що стосуються співпраці України та її європейських і євроатлантичних партнерів.

Серед спікерів конференції були – Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, народні депутати, керівники РНБО, Міноборони, МЗС, Мінінформполітики, МінТОТ, СБУ та Держспецзв’язку України, радник Президента України Володимир Горбулін, колишній Прем’єр-міністр України Євген Марчук, Помічник Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці Антоніо Міссіролі, колишній Президент Латвії Валдіс Затлерс, Посол з питань гібридних загроз МЗС Фінляндії Мікко Кіннунен, директор Центру стратегічних комунікацій НАТО у Ризі Яніс Сартс та інші. Від Представництва Президента України в АРК участь у заході взяв керівник служби міжнародних зв’язків Євген Самуха.