Участь у дискусійних панелях, науково-практичної конференції “Міжнародне кримінальне правосуддя: українська перспектива”, присвяченої тематиці імплементації норм міжнародного кримінального права у національне законодавство України

Сьогодні, в рамках Тижня міжнародного кримінального правосуддя, співорганізаторами якого виступають Центр громадянських свобод, Українська асоціація міжнародного права, Кафедра кримінально-правової політики та кримінального права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич та його перша заступниця Дар’я Свиридова взяли участь у дискусійних панелях, науково-практичної конференції “Міжнародне кримінальне правосуддя: українська перспектива”, присвяченої тематиці імплементації норм міжнародного кримінального права у національне законодавство України.

Антон Кориневич взяв участь у дискусійній панелі:

“Співробітництво України та Міжнародного кримінального суду: чи виправдає реальність очікування?”, де розповів про необхідність для України в умовах міжнародного збройного конфлікту ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
“Міжнародний кримінальний суд нам потрібен, оскільки це міжнародний механізм. Це не тільки позиція держави України, що певний громадянин РФ є відповідальним за скоєння таких то злочинів проти людяності, чи таких то воєнних злочинів, а це, відповідно, точка зору і співробітників Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, суддів палати попереднього провадження, тобто це легітимізація того, що, по суті, Україна робить самостійно на своєму рівні. Це точка зору того органу, який сьогодні є єдиним постійно діючим органом міжнародного кримінального правосуддя. Це важливо тому, що про такі речі буде говорити не тільки Україна, а й Міжнародний кримінальний суд. По-друге, якщо Російська Федерація в найближчій перспективі не видаватиме своїх громадян, але все ж таки, ордери на арешт за вчинення воєнних злочинів, злочинів проти людяності від Міжнародного кримінального суду – це фіксація на рівні МКС таких злочинів” – зазначив у своєму виступі Постійний Представник.

Дар’я Свиридова взяла участь у дискусійній панелі “Гармонізації національного кримінального законодавства з міжнародним кримінальним правом: український кейс (2015 — …. роки)”.

“Імплементація підходів перехідного правосуддя, імплементація міжнародного гуманітарного права, національне законодавство і національна практика – це не просто зобов’язання держави, які зафіксовані в прийнятих державою рамкових документах, наприклад Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополя, над якою, в тому числі працювало наше Представництво.

Цей документ, серед базових принципів визначає й такі, як документування та притягнення до відповідальності осіб, причетних до вчинення найтяжчих злочинів в умовах збройного конфлікту, визначає завдання для держави щодо імплементації підходів перехідного правосуддя. Це вже не просто обов’язок держави, але і заданий стратегічний вектор роботи. Не менш важливе, на мій погляд, що згідно результатів ряду досліджень одним з найбільших запитів від суспільства до держави щодо шляхів розбудови подолання наслідків війни є питання розслідування найтяжчих злочинів, вчинених в умовах війни і притягнення до відповідальності винних саме у воєнних злочинах, злочинах проти людяності.” – розповіла перша заступниця Постійного Представника.

Представництво дякує усім, хто долучився, за експертне обговорення важливих тем, які мають суттєвий вплив як на процеси реінтеграції та деокупації тимчасово окупованої території України, так і на правовий імідж України у світі.