СИНХРОНІЗАЦІЯ ДІЙ ОРГАНІВ ВЛАДИ З ПИТАНЬ ДЕОКУПАЦІЇ КРИМУ ТА СЕВАСТОПОЛЯ

2 липня 2020 року в Національному інформаційному агентстві “Укрінформ” відбулась пресконференція за участю Постійного Представника Президента України в АР Крим Антона Кориневича, Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова та голови Комітету Верховної Ради України з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя Дмитра Лубінця, присвячена синхронізації дій органів влади у заходах з деокупації Кримського півострова. 

В рамках пресконференції було представлено спільний документ – “Актуальні орієнтири державної політики у зв’язку з тимчасовою окупацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”, який окреслює єдиний державний підхід до використання термінології, а також позиції по найбільш резонансних питаннях: громадянству, захисту утримуваних осіб, статусу та захисту корінного народу – кримських татар, визначенню незаконних органів окупаційної “влади”,  ставленню щодо водопостачання, підходах до політики санкцій тощо.

“Презентація спільного документу щодо орієнтирів держави з питань щодо тимчасово окупованої території АР Крим та міста Севастополя, в якому містяться інформація щодо формування єдиних підходів до ТОТ, термінології, нормативно-правового підґрунтя роботи держави щодо тимчасово окупованої території – це не просто обговорення тексту, а й демонстрація співпраці Представництва, Уряду та Парламенту і консолідація дій задля відновлення територіальної цілісності України та реінтеграції окремих територій. Ми докладатиме зусилля для того, щоб цей документ використовувався у щоденній роботі органів влади та формував “one voice” для посилення позицій України у питаннях деокупації. Зі свого боку ми готові оновлювати та доповнювати документ за запитом, щоб жодна тема, яка пов’язана із викликами збройної агресії, не була поза увагою держави. Фактично, це формування загальної політики щодо ТОТ АР Крим та м. Севастополя, яку давно потребувала Україна” – зазначив у вступному виступі Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич. 

Віцепрем‘єр-міністр України Олексій Резніков наголосив на необхідності продовження консолідованої роботи всіх ЦОВВ із громадськістю.

«Аби дії української влади і громадських інституцій в деокупації та реінтеграції Криму і Севастополя були ефективними, ми маємо працювати у єдиному смисловому полі і тісній координації. Документ, який ми сьогодні презентуємо, спрямований на те, щоб усі зацікавлені структури «були на одній сторінці» – бачили поточний стан і використовували єдину термінологію. Це перший подібний документ, який буде поширено для використання органами виконавчої влади. Ми повинні додати системності політиці держави у напрямку деокупації та реінтеграції. Мінреінтеграції, профільний Комітет Парламенту і Представництво вже активно співпрацюють у цьому напрямку, за що я вдячний колегам. Адже ми підходимо до непростих завдань, які давно на часі і які можна вирішити тільки спільно. Йдеться про вдосконалення політики санкцій і координацію захисту прав та інтересів, порушених державою-окупантом, у національних і міжнародних судах, запровадження системи перехідного правосуддя, створення міжнародної платформи високого рівня для деокупації Криму, звільнення наших кримських бранців тощо. Впевнений, нам все це під силу», – відзначив Віце-прем’єр-міністр України Олексій Резніков.

Важливою складовою презентації стало залучення представників законодавчого органу влади – Верховної Ради України.

“Від початку роботи в профільному парламентському Комітеті наполягаю, що неможливо говорити про реінтеграцію та деокупацію без синхронізації та об’єднання зусиль всіх органів влади. И підтвердження такої співпраці – спільне бачення актуальних орієнтирів державної політики щодо тимчасової окупації Криму.  Для нас це не просто слова, наприклад, минулого тижня ми зареєстрували законопроекти, які створюють нормативне підґрунтя для запровадження адміністративної позасудової процедури реєстрації фактів народження дитини або смерті особи на тимчасово окупованій території Криму. Цей законопроект був напрацьований спільно з Представництвом та Міністерством реінтеграції за участі громадських організацій. І надалі важливо, щоб Парламент був надійним партнером Уряду у питаннях захисту прав людини як на території тимчасово окупованого Криму, так і Донбасу” – прокоментував Голова Комітету Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. 

Переглянути та завантажити посібник ви можете за посиланням https://bit.ly/2D6cBz7  або за QR-кодом