Судове засідання над переслідуваними за політичними мотивами громадянами України кримськотатарськими активістами Енвером Омеровим, Різою Омеровим і Айдером Джаппарововим.

Представництво Президента України в АР Крим повідомляє, що сьогодні 11 січня 2021 року 14:00 в російському Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону розпочнеться заключне судове засідання у судовому процесі над переслідуваними за політичними мотивами громадянами України кримськотатарськими активістами Енвером Омеровим, Різою Омеровим і Айдером Джаппарововим. Політв’язні будуть виступати із заключним словом.

“Судовий процес над Енвером та Різою Омеровими та Айдером Джаппаровим є політично мотивованим та продовженням системного тиску з боку окупаційної влади Російської Федерації на представників корінного кримськотатарського народу. Згідно зі звинуваченням, громадян України безпідставно звинувачують у «здійсненні терористичної діяльності» на території тимчасово окупованого Кримського півострову, хоча по факту звинувачення ґрунтується на тому, що вони сповідують свою релігію і мають бажання продовжувати жити на своїй рідній землі, проявляти солідарність із іншими представниками кримськотатарського народу та боротися проти репресій. На території кримського півострова з початку тимчасової окупації переслідуються громадські журналісти, активісти, і вже не вперше цілі родини, як ми бачимо на прикладі сина та батька Омерових. Українські правоохоронні органи фіксують кожен випадок незаконного переслідування, а Представництво Президента України в АР Крим спільно з Міністерством закордонних справ України інформують українську владу та її міжнародних партнерів про ситуацію в Криму. Наслідком такої роботи було прийняття в грудні 2020 року посиленої резолюції Генеральної Асамблеї ООН по порушеннях прав людини в Криму, окремий акцент зроблено на неприпустимості переслідування за політичними та релігійними мотивами” – коментує ситуацію Перша заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Дар’я Свиридова.

По всьому Криму і світу протягом останнього місяця проходили акції в підтримку активістів: молебні у будинках кримських татар, флешмоби в інтернеті, де голосами політв‘язнів були їх родичі та друзі.

Нагадаємо, що 23 грудня 2020 року під час судового засідання в Південному окружному військовому суді державне обвинувачення попросило фігурантам Білогірської групи справи «Хізб ут-Тахрір» величезні терміни:

59-річному Енверу Омерова – 19 років з відбуванням у колонії суворого режиму. Його синові Різі Омерову – 13 років з відбуванням у колонії суворого режиму. Джаппарову Айдеру 18 років з відбуванням у колонії суворого режиму.
Енвер Омеров Вікторович (1961 р.н.) був затриманий 10 червня 2019 року по дорозі на судове засідання в Ростов-на-Дону. Одружений, батько двох дітей. Будучи активістом і громадським діячем, займався організацією масових свят для дітей в місті Білогірськ. Надавав допомогу тим співвітчизникам, яких раніше торкнулися репресії з боку влади і силових структур, займався волонтерською діяльністю, зокрема, надавав допомогу сім’ям політв’язнів, а також допомогу в організації продуктових передач самим політв’язням.

Риза Омеров Енверович (1988 р.н.) – син Енвера Омерова. Був затриманий після проведеного в будинку обшуку в один день з батьком, 10 червня 2019 року. Дружина Ризи Омерова була доставлена в лікарню з передчасними пологами, тому що у неї почали відходити води під час обшуку. Одружений, має чотирьох дітей.

Джаппаров Айдер Енверович (1980 р.н.) – житель селища Зуя Білогірського району. Затриманий 10 червня 2019 роки після обшуку в його домі. Одружений, батько 8 дітей. Навчався в Університеті Аль-Джінан в Лівані на факультеті арабської мови і літератури. Був муедзіном (релігійним діячем) в місцевій мечеті. Перед затриманням працював монтажником в сфері енергетики на різних малих і великих приватних об’єктах.

Слідкувати за ходом судового процесу можна на сторінці Крымская солидарность